При завръщането си на своя стадион “Марица” постигна важна победа с 1:0 над един от претендентите за изкачване в Първа лига “Монтана”. На терена изобилстваше от нерви, но в крайна сметка с попадението на Свилен Щерев още в 11-та минута “жълто-сините” се поздравиха с успех. Момчетата на Стоян Димитров се бореха мъжки и заслужиха победата въпреки многобройните неприятни ситуации за отбора по време на мача. Близо 500 зрители станаха свидетели на първия мач в професионалния футбол на стадион “Марица” след 8 години.
Преди началото на мача бе почетена паметта на Павел Панов и Георги Марков, които загубихме завинаги.
Повторен дебют за “Марица” в този мач записаха Кирил Акалски и Йордан Христов, които се завърнаха в родния им клуб.
Двубоят започна равностойно, като маричани първи стигнаха до голова опасност. В 11-та минута Рангел Игнатов центрира от корнер, Николай Колев продължи с глава към Свилен Щерев, който отблизо, с глава отправи топката към вратата на Василев. Вратарят изби, но кълбото вече бе преминало голлинията и така пловдивчани поведоха в резултата. След гола гостите организираха натиск, но разчитаха предимно на центрирания и изсипани топки. В 18-та минута Атанас Илиев стреля с глава, но Кирил Акалски улови без проблеми. В 30-та минута Николай Колев в опит да изчисти една топка уцели гредата на собствената си врата, а седем минути по-късно Владимир Айтов също тресна греда след удар от около 30 метра. Гостите бяха по-активни в тези минути, но играчите на “Марица” организираха контри. В 43-та минута, след грешка на вратаря на “Монтана” Василев, Рангел Игнатов нанесе хубав удар, но след рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението му Йордан Христов успя да центрира, а Атанас Ташолов засече топката с глава, но тя излезе в аут. В самия край на първото полувреме Йорданов от гостите стреля неточно от разстояние, Акалски изби в корнер. След изпълнението му Балджийски стреля неточно от воле.
През втората част двубоят се изнерви до крайност. На два пъти опасни атаки на “Марица” бяха спирани за засади, а реферът Стефан Павлов успя да нашари половината отбор на пловдивчани с жълти картони, отсъждайки множество нарушения при почти всяка по-конфликтна ситуация. Гостите не промениха стила си и продължаваха да се опитват чрез изсипани топки да застрашат вратата на Акалски. В 61-та минута, след грешен пас на играч на “Марица”, Иван Коконов се озова на стрелкова позиция сам срещу Акалски, но стреля в аут. В 75-та минута пред “Марица” се отвори златен шанс да поведат с 2:0. Рангел Игнатов бе чудесно изведен сам срещу Василев, но вратарят успя да избие в корнер ударът му. От тук до края на двубоя голови ситуации почти липсваха, а мачът се превърна в безкрайна борба за всяка топка. Въпреки натиска си гостите не успяха да измислят как да стигнат до голово положение и продължаваха да се опитва чрез центрирания да затруднят защитата на пловдивчани, която пък често прибягваше до изчиствания на посоки. В 86-та минута гол на гостите бе отменен заради засада на двама техни състезатели. В добавеното време вратарят Кирил Акалски излезе да посрещне навлизащия срещу него Атанас Илиев, последва сблъсък между двамата на границата на наказателното поле. Акалски получи директен червен картон и напусна бесен терена. “Марица” нямаше право на повече смени и на вратата застана капитанът Костадин Дяков. От статичното положение Борислав Балджийски стреля, топката облиза гредата и излезе в аут, като това беше и последната ситуация в двубоя.
Така “Марица” стигна до ценния успех при завръщането си в “Кършияка”, след който се изкачи на осмо място с 25 точки преди останалите двубои от кръга. В следващия 19-ти кръг “жълто-сините” посрещат тима на “Струмска слава”. Двубоят по програма е в петък от 15:30 часа, но съществува голяма вероятност да бъде изместен за събота, 3-ти март.