„Асеновец“ и „Арда“ завършиха миролюбиво 0:0 на стадион “Шипка” в Асеновград в изтеглен мач от последния, 34-и кръг от първенството в Югоизточната Трета лига.

Старши треньорът на гостите Елин Топузаков даде възможност за изява на някои от резервите. Двубоят бе равностоен през първата част. На върха на атаката бяха голмайсторите Димитър Алексиев и Ахмед Осман, но липсваха чистите голови положения. Домакините се защитаваха умело и разчитаха на контри.

През втората част „сините“ владееха повече топката, откриха се възможности за гол, но такъв не падна. След последния съдийски сигнал, домакините не криеха радостта си от спечелената точка.

“Асеновец” събра 49 точки в един противоречив сезон, в който започна много лошо, но след някои промени се стабилизира. Пролетта бе силна за станимаклии, но към края на сезона отборът сякаш загуби мотивация в някои срещи. В крайна сметка “Асеновец” постигна 14 победи и 7 равенства и допусна 13 загуби. Головата разлика на тима е отрицателна – 53:55.