Ботев победи с 2:0 съимениците си от Гълъбово в контролна среща. Двубоят се проведе на централния терен на базата в Коматево.

Срещата започна пропуск за “канарчетата” още в 11 секунда. Антонио Вутов открадна топката от съперника след изпълнение на центъра и излезнал сам срещу стража на гостите пробва да го прехвърли, но ударът му бe избит. Минута по-късно отново Вутов пробва вратаря на гостите с удар от ъгъла на наказателното поле, отново обаче без успех. “Жълто-черните” имаха пълен контрол във владеенето на топката през цялата първа част, но не създадоха опасни ситуации пред вратата на съперника до края й.

На полувремето в състава на “канарчетата” настъпиха редица промени, като влязоха няколко юноши. В 54′ Ботев откри резултата. Тестваният от Николай Киров Запро Динев бе изведен сам срещу стража на гостите и пусна топката покрай него, малко преди голлинията Иван Василев – Хищника довкара кълбото с шпагат. Пет минути по-късно Динев отново се оказа в подобна позиция, този път крилото шутира, но изстрелът му бе отразен. В 84′ “канарчетата” удвоиха преднината си. Юношата Димитър Тонев центрира отляво и бранител от Гълъбово сам порази собствената си врата. Две минути преди края Тонев повали играч на гостите в наказателното поле и съдията свири дузпа, но тя бе спасена от стража на пловдивчани Мартин Димитров.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ ПЛОВДИВ: Иван Чворович (46′ Мартин Димитров), Джонатан Перейра (66′ Димитър Балинов), Костадин Ничев (79′ Тодор Петков), Димитър Пиргов (46′ Кристиан Димитров), Филип Филипов, Радослав Терзиев, Станислав Шопов (46′ Благовест Данчев), Васил Шопов, Запро Динев (60′ Димитър Тонев), Диого Кампос (46′ Иван Василев), Антонио Вутов