Отборът на Хебър постигна изключително труден успех с 3:2 над Вихрен в среща от 10-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за домакините реализираха Атанас Велев (19’), Георги Недялков (35’) и Руслан Иванов (55’). Точни за играчите от Сандански бяха Атанас Чепилов (37’) и Александър Якимов (45’). Това бе и дебют за Николай Митов начело на “зелените”, които са лидер във временното класиране.

В 19-ата минута падна и първото попадение. В негов автор се превърна Атанас Велев, който се разписа с удар от над 25 метра.

В 35-ата минута Хебър стигна до второ попадение. Цветелин Тонев проби отляво и центрира в наказателното поле, където Георги Недялков се разписа в мрежата на Кунчев.

Две минути по-късно обаче Атанас Чепилов засече с глава подаване от корнер на първа греда и по този начин намали резултата – 2:1.

В последните секунди на първата част гостите стигнаха до изравняване, след като главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение срещу Александър Якимов. Зад топката застана атакуващият футболист, който успя да вкара топката в мрежата на Деберлиев.

Втората част започна перфектно за Хебър. Александър Якимов игра с ръка в наказателното поле, а Йорданов не се поколеба да му даде директен червен картон и да отсъди дузпа за “зелените”, която бе майсторски реализирана от Руслан Иванов.

До края на срещата двата тима не успяха да си вкарат нови попадения и битката завърши при резултат 3:2 в полза на домакините.

Стартови състави:

ХЕБЪР: 44. Петър Дебърлиев, 2. Васил Геров (к), 22. Мартин Сечков, 23. Цветан Павлов, 6. Николай Стоилков-Газелата, 5. Атанас Велев-Крауч, 8. Анди Краев, 7. Руслан Иванов, 24. Цветелин Тонев. 10. Кирил Георгиев. 9. Георги Недялков-Жилета.