Ботев Пловдив излезе днес срещу Берое да играе само и единствено за честта си. Канарчетата пропуснаха през първото полувреме редица възможности да поведат в резултата и то убедително и в края му бяха наказани от безпощадния Мартин Камбуров.

На почивката старши-треньорът на жълто-черните яко навика своите играчи, като крясъците му отекваха в коридорите под централната трибуна на базата в Коматево.

Второто полувреме започна с прекрасен гол на Жоао Пауло, който от малък ъгъл с невероятно точен и фалциран удар препарира Арглашки.

Малко след попадението Ботев остана с човек повече на терена, след като Карлос Охене бе изгонен за втори жълт картон. Домакините обаче също останаха десетина минути по-късно в намален състав, след като Густаво се опита да откачи главата на Матеус Леони и видя директен червен картон.

В 85′ миг гениалност от страна на Неделев изведе Жоао Пауло сам срещу стража на гостите и юношата на Марица извади топката от мрежата си втори път.