Минимална победа с 1-0 срещу гостуващия Пирин (Разлог) записа футболният тим на Хебър в мач от 5-тия кръг на Трета югозападна футболна лига. Единствения гол в срещата падна в 56-та минута, когато Георги Чакъров се разписа с кинжален удар за 1-0. Това беше и първото попадение за смолянчанинът с екипа на хебърци във всички първенства и турнири. Малко след това Чакъра можеше да огорчи гостите още веднъж, но ударът му от движение срещна напречната греда на вратата на Пирин. Пазарджиклии треснаха една греда и през първото полувреме, а още във втората минута Цветелин Тонев пропусна да открие резултата от дузпа. Неговият удар бе слаб и стана лесна плячка за ветеранът Абди Абдиков (на снимката)

Своите ситуации за попадение от домакините в хода на мача имаха още Ангел Лачов, Теодор Стефанов и накрая влезлият на смяна Красимир Здравков. Гостите също имаха своите възможности да огорчат нашите при редките си контри, но просто не си повярваха. В средата на втората част Пирин остана в намален състав заради изгонването на Георги Григоров. Този факт обаче подейства отпускащо в редиците на Хебър и с обратен ефект за гостите, които с нищо не показваха, че са с човек по-малко. В тези минути играта се разпокъса и футболът не бе от високо качество. 20 минути преди края реферът Георги Андреев подмина с лекота втора дузпа за Хебър, а малко след това си затрая и при спорна ситуация в пеналта на домакините.

В крайна сметка 3-те точки от мача останаха за Хебър, който с актив от 12 пункта дели второто място в класирането в компанията на Вихрен, Септември(Симитли) и Банско.

Свобода (Пещера) пък загуби визитата си на Септември (Симитли) с 1-3.

Хебър: Петър Дебърлиев, Николай Николаев, Димитър Мичков, Мурад Ибраим, Константин Атанасов, Никола Иванов, Теодор Стефанов, Цветелин Тонев, Ангел Лачов(к), Цветан Павлов, Георги Чакъров(Атанас Велев, Красимир Здравков и Георги Георгиев).

5. Септември (Симитли)                 5    4   0   1   14:4    12
 6. Миньор (Перник)                     5    3   1   1    6:4    10
 7. Сливнишки герой (Сливница)          5    3   0   2    7:7     9
 8. Беласица (Петрич)                   5    2   2   1    5:7     8
 9. Свобода 2011 (Пещера)               5    2   1   2    7:8     7
  . Чавдар (Етрополе)                   5    2   1   2    7:8     7
11. Рилски спортист 2011 (Самоков)      5    2   0   3    9:9     6
12. Марек 1915 (Дупница)                5    1   2   2    9:9     5
13. Балкан 1929 (Ботевград)             5    1   2   2    8:10    5
14. Пирин (Гоце Делчев)                 5    1   1   3    4:12    4