Отборът на „Сокол“ Марково победи като гост с 3:0 „Ямбол“ в мач от междинния кръг в Трета лига – Югоизточна група и приближи все повече своите домакини към групата на изпадащите.

След колебливо начало “соколите” постепенно навлязоха в мача и заиграха своята игра. Мачът се реши още през първата част. Между 25-та и 35-та минута юношата на “Марица” Ангел Семерджиев и бившият капитан на “жълто-сините” Красимир Иванов отбелязаха по един гол и доведоха нещата до 0:2. През втората част домакините показаха повече желание, но отново Семерджиев се разписа и сложи точка на спора, след асистенция на Караманов. Така “Сокол” спечели победа, която ги затвърди в средата на таблицата, а домакините са все по-близо до изпадащите.

В събота от 17 часа “Сокол” приема “Борислав” Първомай в регионално дерби. Двата тима се срещаха в контрола през зимната пауза, след която настъпиха доста странни промени в първомайския клуб. Днес “Борислав” надви втория в класирането “Загорец” с 3:2 в най-добрия си мач през пролетния полусезон, през който тима не показва познатото от есента ниво.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ТРЕТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК!