“Марица” изпусна да победи “Локомотив” Горна Оряховица в мач от 26-ти кръг от първенството на Втора лига, навръх 50 годишният юбилей на спортния директор на домакините и герой от световното първенство в САЩ’94 Ивайло Йорданов. “Жълто-сините” водеха до 88-та минута, когато допуснаха изравняване. Пловдивчани създадоха повече чисти положения и може да се каже, че надиграха своя противник, но не успяха да стигнат до победата.

В 14-та минута дойде първото чисто положение. Рангел Игнатов изведе зад горнооряховската защита Димитър Юруков, който стреля, но вратарят Крушарски изби. В течение на мача“Марица” изпусна още 3-4 положения, в които футболисти на пловдивския клуб се озоваваха очи в очи с вратаря на “Локомотив”. В 67-та минута Георги Георгиев изведе Рангел Игнатов на чиста позиция и бързоногият състезател отбеляза хладнокръвно. Свилен Щерев на два пъти се озоваваше сам срещу вратаря след 75-та минута, но при първия опит вратаря успя да избие прехвърлящия му удар, а при втория топката мина покрай гредата. Домакините стигнаха до няколко мелета пред Кирил Акалски и се отчетоха с няколко далечни удара. В 89-та минута домакините успяха да изравнят резултата, след балонно центриране, което бе засечено с глава от Кевин Осеи, който влезе на полувремето. Резултатът се запази до края на срещата и двата тима си поделиха по една точка.

“Марица” заема вече 14-та позиция в зоната на изпадащите с 30 точки, колкото има и 13-тия “Оборище”. “Струмска слава” е първият отбор над чертата с 31 точки. В следващия кръг на “Марица” предстои тежко домакинство на лидера в класирането “Царско село”. До края на сезона остават четири кръга, в които “Марица” има последователно домакинство на лидера “Царско село”, гостуване на вече изпадналия “Созопол”, Домакинство на “Ботев” Гълъбово и гостуване на “Лудогорец”-2.

“ЛОКОМОТИВ” ГО: 12.Ивайло Крушарски, 26.Мариян Иванов ©, 70.Кристиян Димитров, 6.Петър Казаков, 2.Мартин Николов, 16.Владимир Мичев, 20.Якуб Идризов, 11.Цветомир Вачев/28.Кевин Осеи 45’/, 77.Кокен Куроки/19.Георги Колев 70’/, 18.Деян Христов/66.Антоний Балъков 63’/, 13.Веселин Любомиров. РЕЗЕРВИ: 14.Евгени Александров, 27.Георги Чукалов, 17.Павел Головодов, 8.Георги Жеков

“МАРИЦА”: 12.Кирил Акалски, 17.Костадин Дяков ©, 4.Мирослав Пушкаров, 3.Атанас Ташолов, 6.Йордан Христов, 22.Атанас Куманов /2.Никола Марин 69’/, 7.Джунейт Яшар, 20.Борислав Караматев, 14.Георги Георгиев, 10.Димитър Юруков/11.Свилен Щерев 75’/, 9.Рангел Игнатов /8.Венцислав Гюзелев 82’/. РЕЗЕРВИ: 1.Илия Николов, 16.Алил Кардашев, 18.Даниел Спасов, 2.Никола Марин, 21.Пламен Табаков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мариян Иванов, Кристиян Димитров – “Локомотив”; Рангел Игнатов“Марица”

Съдийски състав: ГС: Николай Малджански, АС1: Даниел Цолов, АС2: Мартин Мачев, 4-ТИ: Георги Гинчев, СН: Камен Алексиев