Хебър и Оборище завършиха 1:1 в генералната си репетиция преди подновяване на футболното първенство във втора и трета лига след седмица. Контролата се състоя на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик, а преди нея домакините представиха официално отбора си за пролетния полусезон.

До почивката головите положения бяха малко. Хебърци имаха два шанса за попадение, но първо Димитър Тошкин, а след това и Георги Георгиев, не успяха да преодолеят вратарят на Оборище Николай Радев. Гостите на свой ред стигнаха до 0-1 в 33-та минута, когато хванаха на контраатака Хебър. Илия Карапетров напредна сам срещу вратаря Димитър Георгиев и след като го финтира елегантно прати топката в мрежата на домакините.

След почивката и в двата тима бяха извършени куп смени. Хебър стоеше  по-добре на терена и създаде няколко отлични ситуации. На два пъти Атанас Велев и веднъж Руслан Иванов изпробваха безуспешно мерника си пред вратата на Оборище. Логичното все пак се случи в 77-та минута, когато Руслан Иванов се отскубна от отбраната на панагюрци и с много точен удар от десетина метра изравни за 1:1. В последните 10 минути играта беше атака за атака, но нов гол не падна.

Така Оборище завърши серията си от контроли в зимната подготовка без загуба, а Хебър финишира с един успех – срещу Ботев (U18).

Хебър: Димитър Георгиев, Мартин Сечков, Мурат Ибраим, Иван Иванов, Димитър Илиев, Цветан Павлов, Димитър Тошкин, Красимир Здравков, Руслан Иванов, Стефан Лачов(к), Георги Георгиев(Серафим Михайлов, Атанас Велев, Кирил Георгиев, Адриан Краев, Николай Николаев, Матео Нието, Васил Геров, Ангел Лачов, Димитър Мичков)

Неизползвани резерви: Петър Дебърлиев(контузия), Цветелин Тонев(вирусно заболяване)