“Марица” загуби с 4:2 при гостуването си на столичния “Локомотив” в мач от 20-ти кръг в шампионата на Втора лига. Двубоят бе най-интересният и резултатен от програмата на кръга, а двата тима играха отворен футбол, създавайки не малко голови положения. Въпреки загубата футболистите на “Марица” изиграха хубав мач, като през всички 90 минути се бореха за всяка топка.
Двубоят започна равностойно, като двата тима играеха открит футбол. В 8-та минута Джунейт Яшар видя, че вратарят на “Локомотив” Ефремов е излязал по-напред и с хубав удар го прехвърли, откривайки резултата в полза на пловдивчани. Шест минути по-късно домакините изравниха след центриране на Николай Цветкови гол с глава на Александър Александров с помощта на страничната греда. В 27-та минута столичните “железничари” обърнаха резултата в своя полза, след ново центриране. Автор на попадението бе Илия Димитров, който засече. В 34-та минута завърналият се в състава на “Марица” Йордан Христов възстанови равенството. Той бе изведен много добре, напредна и с хубав удар в далечния ъгъл отбеляза за 2:2. Още в следващата атака домакините отново отбелязаха и отново след центриране. Веднага след изпълнението на център домакините стигнаха до ъглов удар. Топката бе центрирана, последва удар с глава, който бе отразен, но топката бе довкарана от Александър Горанов – 3:2. “Жълто-сините” имаха още 2-3 много добри ситуации през тази първа част, които не успяха да реализират. Локомотивци също създадоха някои опасности и така след равностойни 45 минути и цели 5 гола двата тима се оттеглиха в почивка.
Втората част започна равностойно. В 54-та минута Николай Цветков отбеляза за 4:2 след бърза контраатака. След гола домакините заиграха по-спокойно и бяха малко по-активни. “Жълто-сините” се опитаха да се върнат в мача, но нямаха шанс да отбележат отново. Никола Марин беше в изгодна позиция след пробив отдясно, но до гол не се стигна. В 72-та минута домакините претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена. Малко след това Илия Николов се намеси успешно след странична ножица на играч в червено-черен екип. Мариачни можеха да намалят когато Атанас Куманов центрира остро в наказателното поле след пробив, но домакините изчистиха в корнер малко преди топката да бъде засечена. В самия край на двубоя гол на Атанас Ташолов за “Марица” бе отменен заради нарушение в атака.
“Марица” заема 10-та позиция във временното класиране с 25 точки, като в програмата на този 20-ти кръг има още един мач. В следващия кръг пловдивчани приемат последния в класирането тим на “Нефтохимик”. Двубоят е на 18-ти март, неделя, от 15:30 часа, на стадион “Марица”.
“ЛОКОМОТИВ” /София/: 92.Андрея Ефремов, 13.Стоян Предев, 15.Александър Горанов, 3.Константинос Манолас, 21.Христос Контохристос, 6.Владимир Семерджиев /14.Иво Иванов 89’/, 7.Александър Александров /8.Исмаел Слити 80’/, 33.Евертон Джилио ©, 9.Илия Димитров /10.Илиян Стефанов 90’/, 18.Николай Цветков, 20.Здравко Димитров. РЕЗЕРВИ: 1.Кристиян Кацарев, 77.Мартин Станкев, 11.Алекс Боримиров, 19.Марио Йорданов. Треньор – Младен Додич
“МАРИЦА”: 1.Илия Николов ©, 3.Атанас Ташолов, 6.Йордан Христов, 4.Мирослав Пушкаров, 13.Николай Колев, 21.Пламен Табаков, 19.Петър Чалъков, 20.Борислав Караматев /2.Никола Марин 46’/, 8.Венцислав Гюзелев /22.Атанас Куманов 46’/, 7.Джунейт Яшар, 10.Димитър Юруков /14.Георги Георгиев 82’/. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 16.Алил Кардашев, 18.Даниел Спасов. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христос Контохристос – ”Локомотив”; Николай Колев – ”Марица”.
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Георги Давидов АС1: Петър Митрев АС2: Христо Хаджийски; 4-ТИ: Никола Атанасов, СН: Георги Славов