Марица отстъпи с 0:1 у дома срещу Етър този следобед. Кършакалии станаха жертва на собствените си грешки и останаха с празни ръце от срещата. Тошев се разписа за гостите, след като получи подарък от Милен Танчев. Той подари топката на голмайстора на Етър след връщане към вратаря, но не видя противниковаия футболист. През първото полувреме превеса беше на страната на великотърновци, но Николов с няколко добри намеси спаси мрежата си, а през втората част Марица заигра добре след гола и отговори с няколко стопроцентови възможности, които пропиля.

През първата част гостите от Велико Търново доминираха, като създадоха няколко чисти голови ситуации. Вездесъщият Илия Николов обаче за пореден път бе на висота и спаси вески удар, който бе в очертанията на неговата врата. В 6-ата минута удар на Евгений Илиев бе блокиран, а 5 минути по-късно Мартин Тошев центрира опасно към нахлуващия в наказателното поле Даниел Младенов, но Илия Николов излезе и предотврати опасността. При сблъсъка ратарят пострада, но продължи срещата. В 20-ата минута Мартин Тошев изведе Кольо Станев сам срещу Илия Николов, който отново се намеси решително. В 29-та минута Тошев стреля с глава, но стражът на Марица улови. В 38-ата минута Николов трябваше да се намесва на два пъти след удари на Христо Митев, а след това и на Тошев. И на двата пъти обаче стражът на пловдивчани показа рефлекс и не допусна попадение. През първата част маричани на два пъти стрелха от дистанция, но ударът на Христиан Димитров бе неточен, а този на Станислав Маламов бе отразен от вратаря на гостите.

Втората част започна равностойно. Йордан Пейчинов бе фаулиран от Христо Митев в центъра на терена при обещаваща атака на “жълто-сините”. И двамата пострадаха при ситуацията, но футболистът на гостите бе в по-тежко състояние и бе заменен, а по-късно откаран в болница. В 55-ата минута Кольо Станев се измъкна от отбраната на Марица и центрира по земя към Даниел Младенов, но ударът бе избит в корнер. В 65-ата минута “болярите” поведоха в резултата след грешка в отбраната на Марица. Милен Танчев получи топката малко пред собственото си наказателно поле и върна назад към Илия Николов без да види намиращият се съвсем сам пред вратата Мартин Тошев. Нападателят на Етър овладя с лекота и отблизо реализира необепокояван. След гола футболистите на Марица поеха инициативата и създадоха няколко сто процентови положения, които не успяха да реализират. “Виолетовите имаха две ситуации до края на мача. В 71-та минута Илия Николов изби акробатично в корнер удар от статично положение на състезател на Етър, но при ситуацията имаше засада на трима атакуващи футболисти. Минута по-късно удар от дистанция на Алехадро премина на педя встрани от вратата на Николов. В 74-та минута Веселин Марчев преодоля защитник в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Етър Християн Славков спаси. В 77-та минута, след центриране на Джеймс се получи разбъркване в наказателното поле на гостите. В крайна сметка топката бе подадена към Петър Атанасов, който стреля в горния десен ъгъл, но Славков се разтегна и изби в корнер. Малко по-късно Станислав Маламов получи отляво, напредна и центрира. Симеон Вешев засече с глава на около 10 метра пред вратата, но отново Славков успя да избие. В последната ситуация Петър Атанасов центрира отдсно в наказателното поле, а Радослав Апостолов засече диагонално от неудобна позиция. Топката премина на сантиметри встрани от вратата, а там Симеон Вешев бе съвсем близо до това да довкара. Така “жълто-сините” не успяха да изравнят и загубиха срещата.

След срещата треньорът на Марица Николай Димитров бе разочарован от начина по-който пловдивчани загубиха, но сподели, че не вини състезателя на своя тим, който сгреши. Димитров каза още, че е доволен от играта на своя отбор само през последните 20 минути на мача, но не и през останалата част от игровото време.

Преди изиграването на останалите срещи от 21 кръг Марица заема 8-та позиция в класирането с 28 точки. Следващата неделя “жълто-сините” гостуват на застрашения от изпадане тим на Созопол.

МАРИЦА: 12. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 17. Валери Домовчийски (Симеон Вешев), 10. Веселин Марчев, 13. Милен Танчев (Ифеани Дейвид), 28. Радослав Апостолов, 23. Саломон Джеймс (Айкут Янъков), 21. Станислав Маламов (Георги Трифонов), 15. Христиан Димитров (Петър Атанасов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Дъглас Иваноф, Олджай Алиев, Илиян Йорданов. Треньор: Николай Димитров

ЕТЪР: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов, 17. Евгений Илиев (Алехандро Фернандес), 45. Емануил Личев, 7. Кольо Станев (Хавиел Де Леон), 9. Мартин Тошев (Олег Димитров), 23. Христо Митев (Мариян Иванов), 29. Янко Ангелов (Яни Пехливанов). РЕЗЕРВИ: Иван Дерменджиев, Здравко Запрянов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милен Танчев, Соломон Джеймс (М); Яни Пехливанов, Христо Митев, Даниел Младенов (Е)