След серия от лоши резултати тимът на Житница се върна на победния път след успех над Марица (Градина). “Оранжевите” победиха с 4:1 в срещата си от 12 кръг в “А” ОФГ – втора група.

Найден Терзийски на два пъти – в 13-та и 18-та минути и Петър Антонов в 25-та предрешиха крайния изход, правеки 3:0. Второто полувреме треньорът на домакините вкара 5 млади момчета. Гостите намалиха за 3:1 в 65-та мин, а крайното 4:1 оформи Цветан Павлов след асистенция на Петър Кундурджийски. Рожденикът в състава на домакините Златомир Петров изпусна дузпа, а вратарят на гостите бе изгонен с директен червен картон в 70-та минута.

Победата бе първа за Житница от два месеца насам. Тимът е 6-ти с 12 точки, а в следващия кръг гостува на Тракия (Нови извор).

5 ноември 2022 г., събота, 14:30 ч:
Труд (Труд) - Спортист 1948 (Голям чардак)                0:1
Житница (Житница) - Марица 2009 (Градина)                 4:1
6 ноември 2022 г., неделя, 14:30 ч: