Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двата отбора вече си осигуриха място в първата шестица, но сблъсъкът е важен за четвъртото място в класирането, което, при определени условия, може да даде право на бараж за Лига Европа.

Първото опасно положение бе в полза на канарчетата. В 9-ата минута Терзиев овладя пред наказателното поле на домаскините и стреля с десния крак, но Дюлгеров плонжира и изби. В 25-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Генев след единоборство с Доре, но реферът остана безмълвен.

Секунди по-късно опасна атака на Черно море отляво завърши с центриране към Мартин Мнчев. Талантът на моряците стреля с глава, но Кайзер улови.

В даденото от рефера продължение на първата част Ботев изпусна най-чистото положение до този момент. Добрев центрира отлично отляво към Балтанов, халфът на жълто-черните се хвърли на шпагат и засече топката на 3-4 метра фронтално пред вратата на варненци, но Дюлгеров някак успя да спаси.

Две минути след началото на второто полувреме Черно море като по чудо не откри резултата. Тогава Ради Василев засече с глава центриране отляво, но Кайзер някак успя да избие с една ръка изстрела от два метра, пращайки топката над напречната греда.

В 51-ата минута резервата Мехди Фенуш шутира опасно от 20 метра, но в аут. Седем минути по-късно и Ради Василев обстрелва с глава вратата на гостите, но Кайзер спаси.

След час игра двата отбора си размениха по една опасна ситуация. Първо Феребори Доре изпусна да вкара с глава от чиста позиция, а в 61-ата минута Василев бе изведен сам срещу Кайзер, но вратарят на гостите излезе добре и блокира удара на тарана.

В 79-ата минута и Черно море поиска дузпа за игра с ръка на Карачанаков, но реферът Валентин Железов не отсъди такава.
До края опасности пред вратите не последваха и нулевото реми се запази.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 33. Енчев, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 16. Витанов, 90. Минчев, 21. Илиев, 10. Василев

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 18. Терзиев, 16. В. Шопов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 81. Зехиров, 10. Доре

76 КОМЕНТАРИ

1. 1
    2

С 1-2 голови атаки и мача свършва в наша полза но Балтана и Доре ги пожалиха – на практика всички за нас са Бе група и при 2-3 атаки се търсят 2-3 гола…малко по концентрирани и …

2. 4
    13

Поредния уговорен мач в който участва Ботев през тази година. Срамота! Поне си сменете името за да не петните името на великия поет и революционер

• 9
      4

уговорена е майка ти да я шляпат турските тираджии

• 7
      3

Добре де,може ли ва си толкоз проС?Ще уговорят мач да завърши равен!И защо,я обясни ?Тъп си като шотландски дудук!

• 8
      2

стикси , в тая чужбима си се побъркал пич!

• 5
        1

Не ми слагай минуси ,ами се съобразявай кво пишеш вече….

3. 10
    8

Братя буферляци, бургуджии, демирджии, вретенари, гребенари, калайджии, калдараши, копанари, артъкпъртъци и сичкия катун!
    КЛОАКОМОТИФЦИ!!!! Стойте си пу копторите и бордеите и не се навръйти нъ коня ф кракатъ!!! Идети в темити за пан Крюшо и викнети моштну: Съде Клоакомотиффффф пуф паф!:))))

• 4
      2

малоумнико, ти защо нямаш личен живот

• …и той като теб , посред нощите сране, а твоя живот къде е ?

4. 8
    6

ДРАГИ МИ АНДРЕШКО, КАЗВАТ,ЧЕ СИ БИЛ БОТЕВИСТ, НО АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ СИ КЛОАКОМОТИФЕЦ!!!!!! МЕН МЕ БЛОКИРА И СЕГА ТУК, В НОВИНИТЕ ЗА ОТБОРА НА ПЛОВДИВ, СЕ НАПЪЛНИ С КАРАБИНЕРИ КЛОАКОМОТИФЦИ!!!! РУГАЯТ, ОБИЖДАТ И СИРЪТ МОШТНУ!!!!!!! ПОНЕ ДА СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ ТИ СИ СТОРИЛ ТОВА, А НЕ НЯКОЙ БУФЕРЛЯК?!!!! АКО СИ ТИ, НАПИШИ ПОНЕ ДО КОГА ЩЕ Е ЗАБРАНАТА, А АКО НЕСИ, ВЗЕМИ МЕРКИ, ЗАЩОТО ТУК ВЕЧЕ Е НУЖНА СЕРИОЗНА ДЕЗИНФЕКЦИЯ!!!!!!! ПЪЛНО Е СЪС СТОЛИПИНОВСКИ БЪЛХИ И ГНИДИ!!!!!!!! ПУСНИ МЕ ДА СЕ РАЗВИХРЯ!:))))))))) ПУФ ПАФ

5. 21
    4

Реално няма кво толко да се коментира около тоя мач-ръгане, кюскане, боцове, топката 60% от времето е плътно под облаците, това е играта на Черно море.
    Доволен съм oт едната точка и на включването на Крис Добрев, друго не знам кво да кажа…продължаваме напред.

• 2
      7

Бареков, кой пък ти е искал мнението пък на теб??!!

• От три и половина до 5 часа сутринта-сране у форума.

Пфахахахаа, да ти сера на мизерния животец!

6. 7
    24

Като ви казваг, че селекцията е огромен провал ми пишехте минуси…
    Добре, че Черно Море имат интерес от това равенство. Иначе и Кайзер нямаше да ни спаси… Киров е селски треньор

• 29
      7

Майка ти да еба и миризливия мангал, ква селекция кви 5 лева бе смешник, основното е да се прави стадиона той за селекции бълнува. Някой да е отпускал сериозни пари за селекция, а манго? Ти ли ше правиш селекцията по-добре от Киров?? Запомнете, Ники Киров заедно с Кочев правят чудеса с наличните играчи, никога сме нямали по-добри треньори. Всички, които плюят по Киров са мангали от лайнута и целят да всяват дестабилизация в отбора. Когато се построи стадиона и се направи селекция не от свободни агенти, тогава може да има някой претенции, дейба и троловете мангалски дейба

• 30
        6

Абсолютно верно!
        Добре казано.

К&К (Киров&Кочев) е печелившия екип, да не се чува лоша дума за тях!

• 2
        4

ами щом предпочитате да си заравяте глава в земята и да не виждате истината – добре…
        Искате да кажете, че Самуилов няма 20 милиона за стадион??!! Оправдава се

• 21
      5

Ти си толкова ботевист, колкото Доналд Тръмп, например, тапанар! Ега ти тъпото парче, направо съм вън от нерви. И нарича Белия “селски треньор”. Не е възможно такива хора да бъдат ботевисти! Ти си гад, която няма право да бъде част от нашата общност. Заври си отзад надеждите за качествена селекция. Както казва и колегата най-важен е стадиона, а също така много важно е да не идват такива като теб на него!

• 2
        3

викаш в “нашата общност” трябва да се вярва сляпо…
        Абе вие какви хора сте?! Не виждате ли очевидното?! Разбирам, че искате спокойствие в клуба, но това в случая е пагубно

• 24
      5

Селецкия от 6-7 нови футболисти за 0 лева общо. Ботев е единствения отбор без загуба пролетта. Треньорът си е супер.

• 2
        3

Ботев има по-малко точки и от буферите, които играха и с Левски в София и с Берое, а и паднаха от Септември!!
        Цяла година нямаме победа над сериозен отбор. Замислете се!!

7. 22
    6

Нелепо е, че ботевисти пишат негативни коментари! Хора, на фона на всички сериозни проблеми, на това, че се разделяме постоянно с важни играчи, сме фактор в първенството, твърдо в първата шестица и нямаме загуба от началото на пролетния полусезон. Да не говорим, че има раздвижване по стадиона, а утре ще научим още страхотни новини и за друго. Така че, мрънкачи, сбъркали сте отбора, ако искате само да бием и да мачкаме по терена,. Истински вярната на БОТЕВ ПУБЛИКА НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ МОМЕНТНОТО СЪСТОЯНИЕ и ходи винаги на мачовете, без да реве!

• 18
      3

Аз уважавам мнението на всеки.Не съм доволен от играта,но с тия футболисти това е максимума.Дано да се преборим за четвъртото място.

• 14
        4

Не е така.
        Възможностите на футболистите ни са МНОГО по-големи.
        За жалост по стара традиция, първите мачове след пауза ги проспиваме и добре че е Кайзер.
        Началото на сезона миналата година беше абсолютно същото, след това машината заработи.

Споко, целта е изпълнена-в шестицата сме, продължаваме за купата, няма поводи за паника.

• 3
          7

ами това значи ли, че повече не е нужно да печелим мачове??
          Не виждаш ли, че отбора е много по-слаб този сезон?! Селекцията беше пълен провал! Заминаха си футболисти и то скандално, а се взека тонитасевци… и някакви 40 годишни чернокожи

• 3
      4

и какво като сме от Ботев да не виждаме истината ли?! Да сме глупави или да се правим на глупави?

8. 27
    4

Не било толкоз страшно Добрев да играе цял мач. Мога да кажа че беше най борбения и нахъсан.

• 16
      2

Каква скорост има тва малкото не е истина,майна.Малко самочувствие още му трябва и ще кърти.

9. 23
    4

Весело е да четеш как фенове на югомотива се изявяват като ботевисти.Пишейки си ника сигурно им треперят ръчичките от омраза.

• 4
      18

феновете на негроботев могат само да си мечтаят за играчи като на ЛОКО

• Хахахахахахахахахахаахахахаххаахахахахахахахахахахахахахаха

10. 9
    22

С тази игра ли ще пълним така желания стадион? Кайзер направи разликата. Слабо,много слабо.

• 24
      4

Стадионът ще го пълним защото сме майни и Ботевисти.А ако направим и добър отбор ще се пука по шевовете.

• 5
        16

Ти този мач би ли го гледал отново? Хареса ли ти? Хората на терена са на работа. Получават прилични заплати. Ми да си ги заработват да гее.!

• 10
          4

Да гледах го и както виждаш съм написал,че играхме слабо.Това няма да ме спре да съм всеки мач на Колежа.

• 3
            8

гледал си го защото ти плащат срещу Верея бяхме десетки, другарю ръководството

• 15
      2

Какво му е слабото. Тия биха с лекота Лудогорец и ЦСКА. Имат най добрата защита, според мен, която е бивша наша. Съдията категорично против нас. Кое му е слабото? 2

11. 25
    1

Важното беше да не загубим.Няма кво да се лъжем играхме слабо,особено второто.Но не мога да не похваля момчетата,че се сбиха здраво с тия дърводелци от Морето.Само Ботев.

12. 35
    2

Значи циганите се радват, че Ботев е завършил на равно като гост!?
    Представяте ли си на какво ниво сме в техните очи, щом равен на Ботев във Варна го празнуват, като победа за Локомотив!
    Но най-страшният цигански кошмар ще е утре, ще има новина за Ботев от която не само транспаранти срещу Крушарски ами очаквам да отидат и сами да си бутнат джамията!
    Колко циганска мъка има по тоя свят не е истина!

• 3
      14

Локомотив е непобедим като гост. Само Мафията ви крепи, коматевски селяндури

• Аз мислъ, чи Самосфал съ по- дубри ут нас, ….а Редосеялка и Трактор съ най- дубри!!!!:))))))))

• 6
      2

Айде да идва утре,че от 2-3дена си заприказвал за това.
      Дано не е някаква лакардийка

13. 24
    5

Морего си ги знаем – кюскане, блъстане, бутане, фалове за нищо – истински селяци! какво да играеш с такива цървули-нещастници!
    тук ги млатим с 4:0, ДГД!

• 1
      5

абсолютно си селяндур и държанка на Дормуша

14. 31
    5

Добър резултат не много добър мач за Ботев. Най добрите играчи на моряците, са бившите ни защитници. Абсолютно преодолим отбор са тия мекерета. Вълчовците да не реват на чужд гроб, ние още нямаме загуба и няма ида имаме. Съдията не ни даде чиста дуспа и много нарушения не отсъди в наша полза. Можеше даже и да победим. Браво на момчетата и треньора. Да биеш Дунав е лесно, но в първата шестица мачовете са други, те. здрави. Лошото е че локомотивци няма да ги играят никога

• 28
      2

Локо с новото ръководство, а именно Колеви, Умброто, Невестулкато и Митко Селския ще атакуват шестицата след четири пет години

• нямате и победа …. особено над отбора от шестицата…хаха

• 21
      5

Не остана,курво мангалска изнасилена от центъра.След 20 дена влизат големите жълти кранове на Главболгарстрой да строят новото бижу на Пловдив и България,а останалите стотина потни циганина от лаута джамия ще измрете от инфаркти и от строшени черепи в кома 🙂

15. 28
    4

Свършиха лесните мачове срещу опашкарите като верея и мангалите,на които им го праскаме от центъра.В шестицата ще е по-трудно но тепърва отбора ще се сработва още повече и ще има резултати.За купата в Пловдив ще ги шибаме,стадиона се строи,гледаме смело напред.

• 2
      8

молете се да не ви срещне локоюотиеа…че както гледам как се гаврят със смешни отборчета като вашия….
      И ГОСПОДАРИТЕ ви от ДПС мафията няма да могат да ви поюогнат

16. 28
    5

Да им ядете куровете на Неделев и на Киров помияри нещастни ! Очаквано тегав мач. Справедлив резултат.

17. 8
    29

Слаб Ботев. Билия се изчерпа. Имаме играчи, но не успява да ги мотивира и подреди правилно.
    Продължаваме напред.

18. 10
    42

Вижте само как играят буферите и как ние! Този Киров е некадърник, а Неделев е само фигурант. Никой не му е виновен, че нямаше оферти за него през паузата. Щом е в Ботев ще играе или да сяда на пейката.
    Поредния мач в който Кайзер ни спасява. Спасява и главата на псевдо-треньора Киров

19. 9
    24

канар съм 3-то поколение. От подобно затваряне на очите нямаме полза, оли!

20. 12
    27

Ех братя, да не забравите да почерпите съдията! Спести ви червен картон и дузпа все пак!!!

21. 10
    28

леле какво ПОРНО!!!
    Този “мач” трябва да бъде разследван.

• 18
      5

СИГУРНО ЗА ТОВА, ЧЕ Е НАПЪЛНО НЕВЪЗМОЖНО ДВАТА ОТБОРА ДА ЗАВЪРШАТ НАРАВНО И ТО 0:0 ….!?!!