Отборът на “Сокол” Марково загуби гостуването си на “Розова долина” в мач от 2-ри кръг на Трета лига – Югоизточна група. Двата тима изиграха интересен, равностоен и коректен мач на стадион “Севтополис” в Казанлък.

През първата част Ангел Семерджиев пропусна да вкара за “соколите” – вратарят Александър Петрунов, с виртуозен плонж успя да опази вратата на домакините, след грешка на защитата. “Розова долина” откриха в 38-та минута чрез Атанас Апостолов. Капитанът на „розите“ овладя топката на пеналтерията и технично шутира в долния ляв ъгъл на мрежата. Пропуск на Николай Стоичков за момчетата на Чекиста и отново добра намеса на техния вратар Петрунов след шут на Сашо Стойчев белязаха първите 45 минути от срещата.

През второто полувреме гостите от Марково бяха по-активни, но и двата тима играха хаотично в атака и почти не създадоха положения за гол. Така домакините стигнаха до успеха, който е първи за тях през сезона. “Сокол” пък записа първа загуба, показвайки, че гостуванията на по-сериозните отбори в групата ще са проблемни за момчетата на Манол Георгиев.

В следващия кръг “Сокол” приема в Марково “Гигант” /Съединение/. Двубоят е следващата събота 26 август, от 18 часа. А “Гигант” записа днес втора поредна загуба, този път от “Загорец” /Нова Загора/ като домакин. Така голямоконарци започнаха този сезон по начинът по който играха през голяма част от миналия и в крайна сметка тогава се оказаха в ролята на застрашени от изпадане.

11. Раковски 2011 (Раковски)            2    1   0   1    3:2     3
12. Миньор (Раднево)                    2    1   0   1    1:2     3
13. Верея II (Стара Загора)             1    0   0   1    2:3     0
14. Атлетик (Куклен)                    1    0   0   1    1:5     0
15. Гигант (Съединение)                 2    0   0   2    0:4     0
16. Асеновец 2005 (Асеновград)          2    0   0   2    1:6     0
  . Свиленград 1921 (Свиленград)        2    0   0   2    1:6     0
18. Тунджа 2006 (Ягода)                 2    0   0   2    2:10    0

източник класиране: bulgarian-football.com