Поредна победа постигна отбора на ФК “Кричим” в контролните срещи от предсезонната подготовка, след като тима победи “Бенковски” с. Куртово Конаре  с резултат 4:1 на стадион “Христо Ботев” в Кричим.

Мачът беше интересен, с много атаки от страна на “Кричим”. Първият гол бе след центриране от корнер – Петър Котларов центрира топката в наказателното поле, след което Емил Стойчев надскочи всички и насочи кълбото в мрежата. След контраатака падна и втори гол, с двойно подавене между Петър Котларов и Насуф Карамустафов. Последният насочи топката в далечния ъгъл на вратаря и така покачи резултата на 2:0, така завърши първото полувреме. През второто полувреме отново се изяви легендата на областните групи и бивш играч на “Марица”-2 Пловдив – Шенол Шерифов (Шенко), който предните два мача вкара по 3 гола, а днес се разписа с 2 попадения, като второто беше лека подигравка с противниковият вратар.

В предишната си контрола ФК “Кричим” победи отбора на ФК “Марица” Цалапица с 4:2.