Тази вечер Евроколеж загуби от Загорец /Нова Загора/ в контрола с 4:7. Срещата се превърна в рубриката гол след гол през втората част. На полувремето Загорец водеха с 0:3, а до 50 минута вкараха още два гола за 0:5. След това колежани вкараха четири гола за 20 минути. Първо Серафим Михайлов отбеляза след пас на Димитър Янчев. Гостите си вкараха красив автогол, а след това отново Михайлов беше точен от дузпа за 3:5. Николай Николов върна още едно попадение след прострелващ удар от 8 метра. В следващите минути колежани уцелиха гредата, а на два пъти вратарят на Загорец изчисти топката пред голлинията. В последните минути гостите вкараха два гола за крайното 4:7.

Двата тима ще се срещнат на 30 август отново на Оризари в среща от първенството на Трета лига.