“Марица” изигра първата си контролна среща от лятната подготовка. На стадион “Искър” в Самоков “жълто-сините” завършиха 1:1 срещу елитния “Верея” (Стара Загора).
В 18-та минута Джунейт Яшар стреля много добре от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на “Верея” изби в корнер. Новото попълнение Николай Колев даде преднина за пловдивчани в 36-та минута на първата част, след хубава атака и многоходова комбинация между Борислав Караматев, Джунейт Яшар и Мирослав Пушкаров. Колев отбеляза с глава, след центриране отляво в наказателното поле на Мирослав Пушкаров. Старозагорският тим изравни в самия край на приятелския мач. Венцислав Бенгюзов бе изведен сам срещу вратаря на пловдивчани и изравни, след пас на Георги Андонов, който се пребори за една топка със защитник на “Марица”.
В състава на “Верея” личаха имената на двама юноши на “Марица” – вратарят Георги Аргилашки и Валери Домовчийски.
Мениджърът на “Марица” Стоян Димитров остана доволен от проведената контрола и от показаното от своите възпитаници.
“Марица”: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Самер Алхусейн, Мирослав Пушкаров, Борислав Караматев, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Николай Колев, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев.
През втората част в игра влязоха: Мартин Димитров, /заменен от Илия Николов поради контузия/, Алил Кардашев, Атанас Пашалиев , Христо Янчев, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев, Даниел Спасов и като смени: Йордан Пейчинов, Юсуф Тарал
“Верея”: Пламен Колев, Емре Емин, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Петър Витанов, Елиаш Да Силва, Селим Керкар, Илиян Йорданов, Давид Гонсалес, Валери Домовчийски
През второто полувреме в игра влязоха: Георги Аргилашки, Михаил Димитров, Здравко Илиев, Иво Иванов, Илия Мунин, Ахмет Адемов, Венцислав Бенгюзов, Милен Танев, Иван Винков, Янислав Иванов и Георги Андонов.
снимки: ПФК “Марица 1921” Пловдив