Ботев Пловдив завърши наравно с украинския Стал в третата си контролна среща на турска земя. Малко след четвърт час игра канарчетата поведоха в резултата с хубаво попадение със странична ножица на Антонио Вутов. Така юношата на Левски сложи край на головата суша за Ботев, след като те не бяха поразявали вратата на съперник 196 минути в контролите си от началото на 2017-а година. Серкан Юсеин пък напусна терена принудително още в началото на първото полувреме. Украинците бързо стигнаха до изравнителен гол, но той бе отменен заради засада. Роман Дебелко изравни резултата след изпълнение на корнер и игра с глава. През второто полувреме жълто-черните получиха шанс да поведат отново, след като Косоко бе повален в наказателното поле. Неделев обаче натресе страничната греда и остави резултата 1:1.

Неофициален дебют за жълто-черните записа Фернандо Виана, който се появи в 67-мата минута, а 15 минути преди края на мача в игра, след 6 месеца отсъствие, се появи и Лъчо Балтанов.

През целият мач съперникът на Ботев игра изключително грубо, като в 90-тата минута след зверско влизане Неделев прекара 5 минути на тревата, време, в което мач не се игра.

Междувременно PlovdivDerby.com научи, че към Ботев днес се е присъединил нов вратар. Той ще кара пробен период при канарчетата. Повече за не ТУК>>>

Следващата контрола на Ботев е на 1 февруари срещу Пелистер Битоля.

Ботев Пловдив: Иван Чворович, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Даниел Златков, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Радослав Апостолов, Омар Косоко, Борис Тютюков, Антонио Вутов (11′ Меледже, 45′ – Милко Георгиев, Лазар Марин, Кристиан Димитров, 67′ – Фернандо Виана, 76′ – Лъчезар Балтанов, 84′ – Петър Чалъков, 88′ – Иван Кирев)