0:0 приключиха в Асеновград местния Асеновец и Родопа (Смолян). Двубоят е от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Бяха изминали само няколко минути, когато главния съдия Димо Димов отстрани с червен картон Васил Богданов от домакините. В 15-ата минута голмайстора им Тодор Тодоров поиска дузпа за нарушение срещу него, но рефера го декорира в жълто. Десетина минути по-късно Тодоров и съперник влязоха в единоборство и нападателя на Асеновец получи втори жълт и червен картон. След почивката арбитъра показа пътя към съблекалните и на администратора на смолянския тим. Накрая пък изгони от скамейката и резервния вратар на Родопа Горан Гръблев. На терена също имаше критични моменти. Дори и с девет футболисти, асеновци създадоха няколко положения за гол през първото полувреме, но Тодоров, Александър Димов и на два пъти Мутлу Алиев ги пропиляха. През втората част асеновградския тим заигра дефанзивно. Провеждаше и контри, като веднъж Реджеб Халил пропусна да вкара. След удар на Петър Шопов пък смолянски състезател изби от голлинията. Футболистите на Родопа също имаха своите шансове. В 70-ата минута обаче не уцелиха вратата. Накрая получиха дузпа. Христо Ковачев изпълни, но стража на домакините Станимир Иванов спаси.

След мача играещия треньор на Асеновец Веселин Филипов заяви пред Sportal.bg:

„Главният съдия Димо Димов се превърна в главно действащо лице на терена. С решенията си изнерви всички в един мач без особено значение за двата отбора. От началото на пролетния сезон зачестиха явните съдийски грешки, които ощетяват отбора ни и влияят негативно на крайните резултати от нашите мачове. Така беше при гостуванията ни в Хасково, Димитровград и в Пловдив, където Спартак ни победи с нередовен гол“.

Мачът между Асеновец и Родопа не беше излъчван на живо, за разлика от останалите мачове от кръга в ЮИ Трета лига.