България загуби от Унгария с 0:3 на “Пушкаш Арена” втората си среща от група G от европейските квалификации. Балинт Вечей откри резултата в седмата минута, пращайки топката в българската мрежа с изстрел отблизо. Доминик Собослай покачи на 2:0 с перфектен удар от фаул в 26-ата минута. В 40-ата минута Мартин Адам завърши бърза акция на маджарите за 3:0.

Унгария - България

Това е втора загуба в евроквалификациите за трикольорите, които паднаха преди три дни с 0:1 от Черна гора в Разград. Нашите са последни в групата с актив от 0 точки и 0:4 голова разлика. През юни българският тим ще гостува на Литва и приема водача Сърбия.

Наставникът на “лъвовете” Младен Кръстаич направи пет промени в сравнение със състава, който започна преди три дни срещу Черна гора. На вратата отново застана Даниел Наумов, а пред него в защита имаше две смени. Вместо контузения Петков Христов и дебютантът Християн Петров днес започна друг дебютант – Ивайло Марков, както и Пламен Гълъбов.

Мястото си запази Валентин Антов. В халфовата линия промените бяха цели три, като от предишния мач започнаха само Йоан Стоянов и Илия Груев. Място на терена намериха още Янис Карабельов, Марин Петков и Никола Илиев, които замениха Иван Йорданов, Филип Кръстев и Илиан Илиев. В нападение Кръстаич отново пусна Кирил Десподов и Спас Делев.

Унгарците от своя страна заложиха най-много на триото си в предни позиции, съставено от Роланд Шалай, Доминик Собослай и Мартин Адам. Преди излизането на двата отбора на игрището близо 65 000 зрители пяха популярна поп песен, в която се пее за унгарския народ.

След това последва красиво светлинно шоу и хореография на домакинската публика, която изписа със светещи букви числото 12. Българската агитка наруши шоуто на унгарците с мощно “българи, юнаци”.

В седмата минута домакините поведоха в резултата и изправиха на крака зрителите на “Пушкаш Арена”. Пробив в наказателното поле на нашите и отбита топка от Даниел Наумов, позволи на халфа на Ференцварош Балинт Вечей да вкара топката отблизо – 1:0 за маджарите.

В 13-ата минута Мартин Адам можеше да удвои резултата с прецизен изстрел, но Даниел Наумов реагира добре и изби топката в корнер. В 26-ата минута обаче Доминик Собослай накара отново вратаря на ЦСКА 1948 да бърка в мрежата. Десетката на унгарците завъртя изкусен фаул с левия крак и не даде шанс на Наумов, който успя да докосне топката, но в крайна сметка тя се оплете в горния ляв ъгъл – 2:0 за Унгария.

В 40-ата минута маджарите вкараха трети гол. Бърза тяхна акция мина през краката на Бендегуз Бола, който подаде към Мартин Адам. Въпреки шпагата на Валентин Антов, топката достигна до деветката, който матира Даниел Наумов – 3:0 за унгарците.

На почивката Младен Кръстаич три промени в нашия състав. На терена се появиха Филип Кръстев, Християн Петров и Георги Русев, а напуснаха Янис Карабельов, Ивайло Марков и Спас Делев. Същевременно домакините организираха две опасности пред рамката на Даниел Наумов, които обаче не доведоха до ново попадение.

В 55-ата минута капитанът Кирил Десподов направи много добър пробив отдясно и центрира, след което се хвана за левия крак. Последва принудителна смяна в българския състав – на игрището се появи Радослав Кирилов, който взе капитанската лента от звездата на Лудогорец.

Веднага унгарците създадоха положение – Роланд Шалай шутира по диагонала, но Даниел Наумов реагира добре и спаси българската врата. Нашите отвърнаха с неточен изстрел на Кирилов в 61-ата минута. Скоро след това Никола Илиев се размина с гол, а след това Георги Русев пробва рефлекса на вратаря на маджарите с опасно воле.

Последваха минути без сериозни положения, за да дойде един опасен удар на Кръстев в 81-ата минута, париран от стража Денес Дибуш. В 88-ата минута резервата Лоик Него можеше да направи 4:0 с хитър удар от малък ъгъл покрай Наумов, но Валентин Антов изчисти от голлинията. Това беше и последната по-интересна ситуация в двубоя, спечелен закономерно от маджарите.

УНГАРИЯ 3:0 БЪЛГАРИЯ

1:0 Балинт Вечей (7)
2:0 Доминик Собослай (26)
3:0 Мартин Адам (40)

УНГАРИЯ: 1. Дибуш, 2. Ланг, 4. Салай, 6. Орбан, 8. Няги, 11. Керекез, 14. Бола, 23. Вечей, 10. Собослай, 20. Шалай, 9. Адам

БЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов, 2. Ивайло Марков, 23. Валентин Антов, 5. Пламен Гълъбов, 8. Янис Карабельов, 4. Илия Груев, 13. Йоан Стоянов, 16. Марин Петков, 18. Никола Илиев, 11. Кирил Десподов, 9. Спас Делев.