Спартак (Пд) допусна тежка загуба ит втория отбор на Лудогорец в контролна среща, която се игра на стадион “Трейс Арена” в старозагорския квартал “Кольо Ганчево”. Лудогорец II провежда лагер в града на липите поради което приятелския мач се игра именно там. Възпитаниците на Тодор Живондов бяха по-свежият и по-борбен отбор, докато тези на Данаил Бачков допуснаха доста грешки.

Пловдивчани допуснаха пет попадения във вратата си, като всички те дойдоха след груби грешки в отбрана или на вратаря. Владислав Найденов, Цветослав Петров и Петър Георгиев доведоха нещата до 3:0 още през първата част, но Спартак върна два гола след добри удари от фаул на Кирил Георгиев и Мирослав Радев. През второто полувреме обаче допуснаха нови два гола и загубиха от състезаващият се във Втора лига тим на Лудогорец II. Отново Петър Георгиев и Петър Кирев отбелязаха, като разградчани веднъж удариха и греда.

СПАРТАК: Мильотев, Спасов, Влашев, Н.Георгиев, Полат, Милев, Сюлейман, К.Георгиев, Лазаров, Стойчев, Радев