Спартак (Пловдив) допусна тежка загуба с 5:0 при гостуването си на Загорец в Нова Загора. Домакините доминираха напълно, а пловдивчани така и не успяха да намерят футболни аргументи срещу съпеника си. Спартаклии имаха само трима полеви играчи на резервната скамейка и не успяха да попълнят групата за мача, което също се отрази на представянето им. Големият липсващ бе Тодор Тимонов, който “връзва” иначе играта на “гладиаторите”. Мачът бе решен още до почивката след хеттрик на Пламен Иванов, а през втората част новозагорци стигнаха до нови два гола. Видео от двубоя можете да гледате ТУК!

С 28 точки Спартак е на 8 място в класирането, а в следващия кръг “гладиаторите” са домакини на Сливен.

12 ноември 2022 г., събота, 14:30 ч / XVII кръг:
Атлетик (Куклен) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)                  0:3 (0:2)
Верея (Стара Загора) - Локомотив 1926 II (Пловдив)        0:8
Розова долина (Казанлък) - Борислав 2009 (Първомай)       3:0 (1:0)
Карнобат (Карнобат) - Родопа Смолян (Смолян)              1:5
Загорец (Нова Загора) - Спартак 1947 (Пловдив)            5:0 (3:0)
Сокол (Марково) - Левски (Карлово)                        3:0 (0:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Гигант (Съединение)            1:1 (0:1)