Спартак победи с 2:0 тима на Карнобат в мач от 16-ти кръг на Югоизточна трета лига.

“Гладиаторите” доминираха през всичките 90 минути, въпреки отсъстващите заради контузии играчи.

В 8′ Васил Стойчев бе съборен в наказателното поле и главният съдия Павел Попов отсъди дузпа. Мирослав Радев застана зад топката, но ударът му бе спасен от Роман Васенев. В 20′ вратарят на Карнобат обаче беше безсилен след като Кирил Георгиев центрира от ъглов удар, а Миро Радев се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата за 1:0.

И през втората част Спартак продължи да атакува. В 73′ отново Миро Радев с плътен удар от границата на наказателното поле матира Васенев за крайното 2:0. До края на мача резултатът можеше да набъбне, като първо Георги Йотовски уцели страничния стълб на вратата след самостоятелна атака, а в 86′ защитникът на Карнобат Стилян Станчев също нацели гредата в опит да изичисти топката.

Така след 16 изиграни кръга Спартак е на 6-то място в класирането с 28 точки, а в следващия кръг, на 12 ноември, гостува на Загорец в Нова Загора.

СПАРТАК: Кристиян Милушев, Александър Стойчев (Веселин Локов), Радослав Влашев, Кръстьо Милев, Георги Йотовски, Йълмаз Сюлейман (Димитър Милчев), Антон Маргаритов, Васил Стойчев, Димитър Юруков (Тодор Тимонов), Кирил Георгиев, Мирослав Радев