Сокол (Марково) спечели гостуването си на Берое II (Стара Загора) с 3:0. Двубоят е от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините можеха да загубят разгромно. Цветелин Петров и Станимир Марински пропуснаха да открият резултата още през първото полувреме.

След почивката футболистите на Сокол материализираха превъзходството си. Виктор Панеков откри резултата в 70-ата минута след като получи топката от Петров зад старозагорската защита. Десетина минути по-късно Марински проби и подаде, а Николай Парнаров удвои. Марински асистира и за попадението на капитана Теодор Митрев, който преодоля вратаря и вкара третия гол.
Сокол се изкачи на 10-то място с 25 точки, а в следващия кръг е домакин на Левски (Карлово).