“Марица” победи “Миньор” с 1:0 в мач от 15 кръг от шампионата във Втора лига, игран в събота на стадион “Марица” в Пловдив. Възпитаниците на треньора Николай Димитров записаха важна победа над сериозен съперник и добавиха нови 3 точки към актива си. Петър Атанасов донесе победата за “жълто-сините” с красив гол в 52-та минута след чудесен извеждащ пас на Валери Домовчийски.

Преди началото на мача вратарят Илия Николов получи специален плакет от името на клуба в чест на подобрения от футболиста рекорд за най-много мачове за отбора в цялата му история. А днес Николов записа осма суха мрежа, с което е водач в първенството към момента по този показател.

Срещата като цяло бе равностойна, с поделено надмощие, като тя предложи доста борба и футболни достойнства, макар чистите положения да не бяха много. “Марица” все пак бе по-активният тим и стигна до победата.

Още в началото на мача пред маричани се откриха две възможности. Доста активният по десния фланг Димитър Аврамов центрира остро в наказателното поле, където ударът на Веселин Марчев бе бокиран. А в 3-та минута Станислав Маламов проби отляво и отправи опасен изстрел, който беше спасен от стража на гостите. Перничани отговориха с много опасен удар на Мартин Петков, който премина на сантиметри над напречната греда. В следващите минути опасните положения липсваха, макар двата тима да предложиха интересна игра и хубави атаки. В края на полувремето Станислав Маламов опита с прехвърлящ удар на изненада вратаря на “Миньор”, който изби зле преди това, но не бе точен.

Второто полувреме започна с по-активна игра на “Марица”. В 52-та минута футболистите на Николай Димитров организираха бърза контраатака. Валери Домовчийски изведе Петър Атанасов с много хубав пас. Атанасов навлезе в наказателното поле и с неспасяем диагонален удар в горния ляв ъгъл даде аванс на “жълто-сините”, отбелязвайки красиво попадение. В 60-та минута Калоян Йосифов стреля от дистанция, но Илия Николов изби хладнокръвно в корнер. Малко след това Валери Домовчийски пропусна да удвои след удар с глава. Веселин Марчев от фаул също бе неточен. Антон Славчев от състава на гостите бе оставен непокрит, но изстрелът му с глава не беше точен. При ситуацията Мартин Газиев и Георги Купенов сблъскаха главите си, като по-късно и двамата бяха заменени. Милен Танчев имаше шанс да открадне топката между последния в защитата и вртаря, но не успя. Удар на Веселин Васев премина встрани, а в 80-та минута Радослав Апостолов с глава можеше да сложи точка на спора с втори гол за “Марица”, но пропусна.

Така “Марица” постигна много ценен успех и се утвърди в средата на класирането, събирайки 22 точки в своя актив. “Марица” продължава да няма загуба у дома, като тимът е дупуснал само две попадения на стадиона в квартал “Кършияка”.

На 6 ноември “жълто-сините” гостуват на един от най-добре представящите се отбори през този сезон – ЦСКА 1948 II.

🟨🟦МАРИЦА: 86. Илия Николов🟨, 19. Мартин Газиев (Йордан Пейчинов), 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 11. Илиян Йорданов, 17. Валери Домовчийски (К), 10. Веселин Марчев (Айкут Янъков), 90. Петър Атанасов🟨 (Ифеани Дейвид), 28. Радослав Апостолов🟨, 8. Сали Садъков, 21. Станислав Маламов (Симеон Вешев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

🟨⬛МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 21. Венцислав Василев🟨 (К), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов (Ивайло Иванов), 30. Михаел Орачев🟨, 5. Веселин Васев🟨, 15. Емил Ценов, 17. Мартин Петков (Александър Праматаров), 8. Кристиян Слишков (Калоян Йосифов), 9. Методи Костов, 10. Борис Тютюков. РЕЗЕРВИ: Никола Виденов, Александър Петров, Георги Ангелов, Стелиън Георгиев. Треньор: Емил Асенов

Съдийски състав: ГС: Валентин Железов, АС1: Станимир Илков, АС2: Мирослав Желев, 4-ТИ: Денислав Сталев, СН: Цветан Георгиев