Борислав (Първомай) загуби с 2:1 гостуването си на Родопа в Смолян в мач от 12 кръг в ЮИ Трета лига. Първамайци могат да съжаляват, че не взеха поне точка от двубоя. Те поведоха с гол на Димитър Димитров, а резултатът се задържа почти до края на полувремето, когато домакините изравниха. През втората част те отебелязаха отново и така грабнаха победата.

Борислав е предпоследен със 7 точки, а в следващия кръг е домакин на Ямбол.

14 октомври 2022 г., петък, 16:00 ч / XII кръг:
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Несебър (Несебър)                 1:3
15 октомври 2022 г., събота, 16:00 ч / XII кръг:
Черноморец 1919 (Бургас) - ФК Сливен (Сливен)             5:0 (3:0)
Гигант (Съединение) - Загорец (Нова Загора)               0:0
Димитровград 1947 (Димитровград) - Карнобат (Карнобат)    3:1 (0:1)
Берое II (Стара Загора) - Розова долина (Казанлък)        0:2 (0:0)
Левски (Карлово) - Верея (Стара Загора)                   3:0
Асеновец 2005 (Асеновград) - Атлетик (Куклен)             4:0 (2:0)