Гигант (Съединение) надви в Карнобат едноименния тим с 2:0 и записа осма поредна победа. Двубоят е от 11-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Селекцията на Георги Мечечиев контролираше всичко на терена през 90-те минути. Въпреки надмощието си, гостите не успяха да реализират попадение близо час. Това обаче се случи в 55-ата минута, когато Кристиян Николов центрира и Муса Аурел откри резултата с глава. Попадението отприщи футболистите на Гигант.

Десетина минути по-късно Свилен Щерев изведе Георги Стайков и той вкара втория гол. След още 10 минути Здравко Жилов тресна гредата на домакините. Георги Мавродиев също пропусна да им вкара.
Гигант остава лидер в класирането с 26 точки пред Несебър с 25. В следващия кръг “голямоконарци” са домакини на Загорец (Нова Загора).
8 октомври 2022 г., събота, 16:00 ч / XI кръг:
Родопа Смолян (Смолян) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)            0:0
Борислав 2009 (Първомай) - Спартак 1947 (Пловдив)         2:1 (1:0)
Атлетик (Куклен) - Левски (Карлово)                       2:0
Верея (Стара Загора) - Берое II (Стара Загора)            1:2 (0:2)
Розова долина (Казанлък) - Димитровград 1947 (Дмгр)       5:1 (3:1)
Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 0:2 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Черноморец 1919 (Бургас)          1:1 (1:0)