Асеновец и Ямбол завършиха наравно 2:2 в един от най-интересните мачове от кръга в ЮИ Трета лига. И двата тима са в челото на класирането. Те изиграха интересен, оспорван мач на лошия терен на стадион “Шипка”, в който логично победител нямаше. В самия край на първата част двата тима си размениха по един гол. Ангел Стоянов изведе гостите напред в 45-та минута, но домакините изравниха в продължението чрез Мутлу Алиев. През второто полувреме станимаклии поведоха в 57-та минута, а гостите изравниха в 80-та с гол на Сашо Андонов.

Освен от лошия терен гостите не останаха очаровани от обстановката и отношението на стадиона в Асеновград.

Асеновец е 6-ти с 14 точки, а Ямбол е 4-ти с 15. В следващия кръг Асеновец отново е домакин, но на пловдиския Спартак.

В дриг мач от 7 кръг Борислав (Първомай) допусна нова загуба. Тимът отстъпи с 0:2 на Димитровград в Първомай.

16 септември 2022 г., петък, 17:00 ч / VII кръг:
Атлетик (Куклен) - Черноморец 1919 (Бургас)               0:3 (0:3)
17 септември 2022 г., събота, 17:00 ч / VII кръг:
Асеновец 2005 (Асеновград) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)        2:2 (1:1)
Родопа Смолян (Смолян) - Берое II (Стара Загора)          2:1 (0:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Димитровград 1947 (Дмгр)       0:2
Верея (Стара Загора) - Саяна (Хасково)                    0:5 (0:3)
Розова долина (Казанлък) - Несебър (Несебър)              1:0 (0:0)