Дубълът на Ботев Пловдив победи с минималното 1:0 съгражданите си от Марица. Това беше първа победа за жълто-черните в шампионата, която обаче не дойде никак лесно и бе постигната по не особено красив начин. Домакините откриха резултата още в първата минута, след като центриране по земя стигна до Балинов, който прати топката в мрежата.

След попадението Ботев създаде още 2-3 положения, но без да отбележат гол. От своя страна гостите се окопитиха и в средата на първото полувреме взеха контрола над мача. Пет минути преди края на първата част Домовчийски пропиля добра възможност за Марица.

Второто полувреме премина изцяло под контрола на гостите, които всячески търсеха как да изравнят резултата. От своя страна домакините забъркаха здрав бетон и се задоволиха само с това да рушат играта на съперника. В 56-тата Марчев проби по фланга, пусна към Вешев, който стреля, но стражът на канарчетата изби. Домо опита добавка, но само за да може вратарят на домакините, да направи нова добра намеса. В средата на второто полувреме съдията тръгна да вади втори жълт картон на ННади от домакините, но се отказа и остави жълто-черните с 11 на терена. Това повдигна напрежението в срещата и мача се накъса.

Ботев Пд започна всячески чрез нарушения, хаотични чистения и бавене на играта да съхраняват крехката си преднина. Последната възможност в срещата пропиля Газиев от гостите, който стреля, но Славков отново бе на мястото си, оставайки трите точки на базата в Коматево.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов (Мартин Газиев), Илиян Йорданов, Радослав Апостолов🟨, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски – капитан🟨, Стефан Попов (Милен Танчев🟨), Веселин Марчев (Петър Атанасов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Айкут Янъков, Сали Садъков, Дъглас Иваноф. Треньор: Николай Димитров

БОТЕВ II: Християн Славков, Мирослав Георгиев🟨, Мартин Христов, Никола Нейчев (Костадин Татаров), Димитър Балинов (Атанас Йорданов), Хуго Аззи🟨, Бисер Бонев (Мартин Ситев), Лъчезар Балтанов – капитан, Тучукву Ннади🟨, Никола Гелин🟨 (Пламен Цончев), Самюел Акере. РЕЗЕРВИ: Мартин Панев, Станислав Петков, Константин Павлов. Треньор: Неманя Миланович