“Марица” победи с 3:1 “Димитровград” в домакински мач от 32 кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят на стадион “Марица” бе интересен. “Жълто-сините” постигнаха заслужен успех, след като създадоха доста положения и надиграха своя противник. Изцяло дамската съдийска бригада се справи много добре с мача, оставяйки двата отбора да играят футбол, а дамите могат да бъдат за пример на много от своите колеги.
“Марица” бе отборът, който доминираше през цялото игрово време, но първото положение бе пред вратата на Илия Николов. Райко Райков излезе в добра позиция във 2-та минута, но Николов излезе напред и спаси. В 8-та минута Джунейт Узунов сттеля опсано, но вратаря изби. Топката попадна в краката на Тодор Тимонов, но той стреля покрай вратата. Минута по-късно опасно центрирано не бе засечено от никого и топката бе избита. в 13-та минута Тодор Тимонов стреля отново но вратаря Дамян Кадиев спаси. Той се справи и при опасен удар на Джунейт Узунов минута по-късно. Даниел Спасов също можеше да открие преди да изтече 15-та минута, но нямаше шанс. В 18-та минута пак Тимонов стреля от около 30 метра, но Кадиев изби в корнер. В 22-та минута маричани сътвориха страхотна атака. Тимонов технично изведе Запрян Запрянов, който триково се освободи от защитник и стреля, но пак Кадиев успя да спаси вратата си. В 32-та минута Фили Сантов стреля покрай вратата на Илия Николов, след извеждащ пас на Андрей Атанасов. В 36-та минута Тимонов центрира, а Мирослав Радев засече с глава, но в краката на вече падналия Кадиев. Стражът на гостите се намеси още веднъж решително в края на полувремето, след пряк свободен удар.
Втората част започна изненадващо за всички – гостите излязоха напред в резултата. След грешка в отбраната на маричани и два рикошета топката достигна до Антон Колев, който откри резултата. Голът, който “жълто-сините” допуснаха е първи на своя земя от месец ноември. Още в 51-та минута Тодор Тимонов възстанови равенството след отлично изпълнен пряк свободен удар. От почти същата позиция Тимонов отбеляза и за 2:1, но този път той изпълни по земя, а топката закачи и крак на защитник от стената. Положенията продължаваха да се редят едно след друго пред вратата на гостите и в 64-та минута, след грешка при изнасянето на топката, Запрян Запрянов излезе сам срещу Кадиев. Той стреля прецизно и направи 3:1. Две минути по късно Мирослав Радев изпусна сто процентово положение, след като Джунейт Узунов центрира отлично. Радев засече с глава на метри пред вратата, но ударът му мина над вратата. В 76-та минута Айкут Янъков получи пас от Радев, но завърналият се след възстановяване от контузия Янъков стреля на сантиметри в страни от целта. След дълго отсъствие по същата причина в състава се завърна и юношата Милен Танчев. В 89-та минута Запрян Запрянов можеше да отбележи своя втори гол в мача, но неговият удар бе неточен. През втората част гостите не успяха да стигнат до друг опасен удар по посока вратата на Илия Николов освен при отбелязването на гола.

Така “Марица” добави 3 точки към актива си и с 55 продължава да заема 5-то място в класирането. Във вторник “жълто-сините” гостуват на “Сокол” в Марково в отложена среща от 29 кръг, а на 24 май гостуват на “Созопол”. В последния кръг, на 1 юни, “Марица” приема “Гигант” (Съединение).

МАРИЦА: Илия Николов, Красимир Иванов, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов (Атанас Савов); Даниел Спасов, Христо Янчев (Милен Танчев), Запрян Запрянов, Мирослав Радев, Лъчезар Ангелов, Тодор Тимонов (Айку Янъков), Костадин Дяков – капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Николай Димитров. Треньор: Борислав Караматев

ДИМИТРОВГРАД: Дамян Кадиев, Емре Емин, Генади Желев (Габриел Георгиев), Чавдар Камов – капитан, Васил Сантов, Антон Колев (Цветомир Матев), Денислав Димитров, Костадин Христов, Филип Сантов, Райко Райков (Даниел Добриков), Андрей Атанасов. РЕЗЕРВИ: Янислав Георгиев, Виктор Петров. Треньор: Жеко Йорданов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мирослав Радев (Марица); Костадин Христво (Димитровград)

Съдийски състав: ГС: Кристина Георгиева – Пазарджик; АС: Лилия Думбалакова – Пловдив; АС: Снежана Петрунова – Стара Загора; 4-ти съдия:Камена Георгиева – Пловдив; Делегат:Цветан Гърдев – Пловдив

Пловдив, стадион “Марица” – 200 зрители

18 май 2019 г., събота, 17:00 ч / XXXII кръг:
Миньор (Раднево) - Нефтохимик 1962 (Бургас)               0:1 (0:1)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Сокол (Марково)              1:2
18 май 2019 г., събота, 18:00 ч / XXXII кръг:
Борислав 2009 (Първомай) - Левски (Карлово)               4:1 (2:0)
Садово (Садово) - Свиленград 1921 (Свиленград)            2:0 (1:0)
Розова долина (Казанлък) - Черноморец 1919 (Бургас)       1:2 (1:0)
Загорец (Нова Загора) - Атлетик (Куклен)                  3:0
Хасково 1957 (Хасково) - Карнобат (Карнобат)              2:0
Марица 1921 (Пловдив) - Димитровград 1947 (Дмгр)          3:1 (0:0)

5. Марица 1921 (Пловдив)              31   15  10   6   41:25   55
 6. Миньор (Раднево)                   32   15   5  12   40:30   50
 7. Хасково 1957 (Хасково)             32   13   8  11   50:42   47
 8. Атлетик (Куклен)                   32   12   7  13   45:42   43
 9. Розова долина (Казанлък)           32   12   6  14   51:49   42
10. Гигант (Съединение)                32   11   8  13   32:34   41
11. Сокол (Марково)                    32   11   6  15   44:53   39
12. Борислав 2009 (Първомай)           32   12   3  17   43:43   39
13. Левски (Карлово)                   32    9   9  14   25:44   36
14. Карнобат (Карнобат)                32   10   6  16   37:60   36