Хебър завърши есенния полусезон в Трета Югозападна футболна лига с победа и аванс от вече цели 7 точки пред преследвачите си от Оборище.

В последния си официален мач за 2018-та пазарджиклии подчиниха с 3:2 домакините от Германея (Сапарева бяна).

В същото време Марек (Дупница) изпрати треньора си Цецо Видински с победа над гостуващия Оборище с 2:0.

При това положение разликата между Хебър и Оборище нарасна до 7 пункта.

В Сапарева баня пазарджиклии играха близо 1 час с човек повече, след като реферът изгони с червен картон футболист на домакините, който с грубо влизане изпрати защитникът на Хебър Николай Стоилков директно в дупнишката болница със съмнения за счупен крак.

Хебър дръпна в резултата още в началото на мача с бързи голове на Цветелин Тонев и Руслан Иванов от дузпа.

Последва отпускане, от което се възползваха домакините.

Като на майтап Германея стигна до изравняване на резултата.

При 2:2 хебърци се стреснаха и отново потърсиха настойчиво брод към вратата на Германея.

В 32-та минута Анди Краев изпробва специалитета си – удар от дъгата на пеналта, който завари неподготвен стражът на домакините.

Така още преди края на първата част бе оформен и окончателния резултат от мача.

След почивката и двата отбора имаха своите възможности за промяна на статуковото, но всички опасни ситуации пред вратите бяха пропилени и Хебър взе 3-те точки от мача.