Русе ще има отбор в елита и през следващия сезон. Това стана ясно след днешния бараж за оставане/влизане в Първа лига между Дунав и Царско село, който “драконите” спечелиха с 2:1. Двубоят се игра в Пловдив, на базата на Ботев в квартал “Коматево”, а входът за зрители бе свободен. Символичните домакини поведоха с две попадения на Бирсент Карагерен (60) и Мамаду Ндиайе (76), а “розовите” намалиха чрез Георги Минчев (82).

Като цяло Дунав бе по-добрият отбор и можеше да отбележи поне още два-три гола. През първата част русенци изпуснаха и дузпа, което в крайна сметка не се оказа фатално, въпреки че към края на двубоя гостите от София натиснаха своя съперник и създадоха няколко разбърквания в наказателното поле на “драконите”.

Символичните гости можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Димитър Петков засече от воле центриране от корнер, но нацели напречната греда. Драконите отговориха чрез Ндиайе, който стреля с глава в 7-ата минута, но ударът попадна в ръцете на Димитров.
Дунав (Русе) - Царско селоВ 29-ата минута късметът спаси Царско село да не изостане с гол пасив. Тейнур Марем опита да изчисти центриране от ляво, но насочи топката към собствената си врата. Стражът Димитров вече бе плонжирал, но някак успя да избие с крак в корнер.

В 36-ата минута Марем фаулира Ндиайе в наказателното поле и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Исмаил Иса, но таранът на Дунав стреля слабо, Димитров изби топката, която се отби в десния страничен стълб и се върна към терена.
Само 120 секунди по-късно Карагерен получи извеждащ пас отляво и шутира от малък ъгъл, но стражът на Царско село отново се намеси добре и спаси за пореден път.
Дунав (Русе) - Царско село
В 41-ата минута Васев овладя добре и шутира от 5-6 метра, но ударът му от малък ъгъл бе избит в корнер от стража на “розовите”. След неговото изпълнение русенци направиха пореден фрапантен пропуск. Мартин Ковачев остана непокрит, но направи по-трудното и стреля фронтално от метър и половина над вратата.
Първото положение за втората част бе за Царско село. Павел Петков се освободи добре от Попадийн и стреля опасно, но над напречната греда.
Дунав (Русе) - Царско селоТака се стигна до 60-ата минута, в която русенци откриха резултата. При контраатака Васил Шопов изведе Карагерен, който от своя страна финтира отлично Марио Петков, след което с премерен удар по земя не остави шанс на Димитров – 1:0 за Дунав.
Седем минути по-късно драконите имаха отлична възможност до голяма степен да предрешат нещата в своя полза. При контраатака четирима техни футболисти се озоваха срещу един на противника. Последва пас към Ндиайе, който не овладя добре топката около центъра на терена и пропусна да излезе фронтално очи в очи срещу Димитров.

Все пак те стигнаха до втори гол малко по-късно. В 76-ата минута органиризаха поредна опасна атака. Последва извеждащ пас към непокритите Карагерен и Ндиайе. Първият овладя, технично копна топката над вратаря и секунда преди да я изпрати в празната врата бе изпреварен от сенегалеца, който без проблем вкара за 2:0.

Царско село бързо се върна в двубоя след попадение Георги Минчев. Юношата на Литекс, който играе под наем от ЦСКА-София, вкара след перфектно изпълнение на фаул от 18 метра.

Това “вдигна” футболистите на Велислав Вуцов, които до края на мача натиснаха съперника в собствената му половина, успяха да осъществят няколко разбърквания в наказателното му поле, но им липсваха головите положения, за да вкарат и изпратят срещата в продължения.

ДУНАВ – ЦАРСКО СЕЛО 2:1

1:0 Бирсент Карагерен 60