Дербито от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години между Ботев и Локомотив завърши без победител – 1:1. Двубоят се игра на централния терен на “Футболен комплекс Ботев 1912”.

Срещата започна по-добре за „жълто-черните“, които натиснаха съперника от първите минути. Още преди 5‘ „канарчетата“  отправиха три удара посока вратата на Венци Янков, но  и трите не намериха рамката. „Смърфовете“ се окопитиха след  началните минути и отговориха с греда. След центриране отдясно Никилай Георгиев засече с глава, топката обаче срещна страничния стълб. В последвалите  минути Ботев определено бе тимът, който повече владее коженото кълбо, но „канарчетата“ така и не достигаха до чиста голова ситуация. В 29‘ Локо поведе в резултата. Октай Юсеин получи топката в наказателното поле, финтира бранител в „жълто-черно“ и с удар с десния крак реализира – 0:1. До края на частта и двата тима не създадоха нищо по-опасно пред противниковата врата.

Второто полувреме стартира ударно за Ботев. В 46‘ Слави Шопов беше близо до това да изравни. Плеймейкърът преодоля двама бранители на „черно-белите“ , стреля с левия крак, топката обаче срещна страничната греда. Силните минути за „канарчетата“ продължиха, като Ангел Бастунов не можа да достигне на косъм кълбото в малкото наказателно поле, за да шутира. Локомотив от своя страна изчакваше своите шансове на контраатака. В средата ма частта темпото на игра значително падна и положения пред вратите липсваха. Малко преди края все пак Ботев оказа финален натиск и това донесе успех. Димитър Богданов наказа противника в 85‘ , а продължението отново той нацели напречната греда, след като прехвърли стража на Локо Янков.

Срещата можехте да гледате НА ЖИВО във фейсбук страницата Юношески футбол Пловдив – Glas.bg, както и в сайтовете Glas.bg и PlovdivDerby.com.