“Марица” загуби с 2:1 при гостуването си на “Ботев” /Враца/ в мач от 1-ви кръг на Втора лига. Двубоят бе първи за “жълто-сините” в професионалния футбол от 8 години насам. Пред около 600 зрители на стадион “Христо Ботев” във Враца двата отбора изиграха интересен двубой, в който маричани се представиха на добро ниво, бореха се мъжки и имаха шанс да спечелят първа точка в актива си, но в крайна сметка загубиха от по-опитния тим на домакините.

Мачът започна двуостро. В 7-та минута, след контра на домакините, Илия Карапетров се откъсна по десния фланг, върна към Спас Георгиев, който не стреля добре. В 9-та минута Джунейт Яшар можеше да открие в полза на “Марица” след грешка в отбраната на “Ботев”. Яшар стреля в опразнената врата, но Деян Иванов изби пред голлинията, спасявайки своя тим от сигурен гол. В 11-та минута Илия Николов отрази силен удар на Карапетров. Деян Иванов от състава на домакините нацели с глава напречната греда в 32-та минута в опит да открие резултата.

В началото на втората част домакините наложиха натиск. В 47-та минута Кристиян Григоров шутира от няколко метра, но Илия Николов отрази удара, който беше в обсега му. Малко по-късно пак Григоров стреля, но прати топката в аут. Вратарят Николов се справи и с удари на Александров и Харизанов. В 69-та минута Борислав Караматев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Вангел Вангелов отсъди дузпа, която Атанас Фиданин реализира и откри резултата в полза на домакините. В 74-та минута Ивайло Михайлов получи в наказателното поле и с удар под гредата удвои. В самия край на двубоя, в 91-та минута, Рангел Игнатов центрира добре към Димитър Юруков, който с глава намали на 2:1 и отбеляза първия гол при завръщането на “Марица” в професионалния футбол. За нещо повече нямаше време и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на домакините от Враца.

“Марица” – “Ботев” /Враца/…..2:1

1:0 Атанас Фиданин – дузпа 69’; 2:0 Ивайло Михайлов 74’; 2:1 Димитър Юруков 90+1

“Марица”: Илия Николов ©, Никола Марин, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Христо Стамов, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев /66’ Самер Алхусейн/, Димитър Юруков, Петър Чалъков, Борислав Караматев /71’ Светослав Читаков/, Николай Колев /79’ Рангел Игнатов/. Неизползвани резерви: Димитър Грабчев, Алил Кардашев, Даниел Спасов, Христо Янчев. Старши треньор: Стоян Димитров

“Ботев” Враца: Ивайло Василев, Александър Александров /82’ Янаки Смирнов/, Атанас Димитров /80’ Иван Иванов/, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов ©, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Кристиян Григоров, Спас Георгиев /57’ Борислав Борисов/. Неизползвани резерви: Христо Митов, Здравко Димитров, Петър Петров, Тодор Чаворски. Старши треньор: Сашо Ангелов

Съдии: Вангел Вангелов, Георги Георгиев, Петър Митрев

Стадион: Христо Ботев – гр.Враца