“Марица” победи “Оборище” /Панагюрище/ с 1:0, в играна днес контролна среща. Маричани постигна първа победа в контролите от предсезонната си подготовка. Двубоят се игра на стадион „Марица“ при много горещо време. Георги Кабаков ръководи спаринга, който започна с около 20 минути по-късно поради закъснение на тима на “Оборище”. Гостите бяха водени от Георги Чиликов и помощника му Димитър Телкийски. Мениджърът на пловдивчани Стоян Димитров използва два различни състава за двете полувремена. Двубоят на няколко пъти бе прекъсван за кратки почивки, заради горещото време.
Срещата започна добре за маричани, които създадоха няколко опасности. В 4-та минута Джунейт Яшар стреля неточно, а малко по-късно отново той стреля от пряк свободен удар, но Росен Андонов улови. В края на първата част Георги Нетов имаше възможност да изведе панагюрци напред.
Втората част започна с отлични спасявания на Илия Николов, който на 4 пъти спаси вратата си от гол, като два от ударите по посока на вратата му бяха доста сериозни. В 60-та минута Николай Колев центрира в наказателното поле, където Борислав Караматев засече с хубав удар откри резултата в полза на “Марица”. Пет минути по-късно Рангел Игнатов стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на “Оборище” улови. До края на двубоя двата тима не отбелязаха друго попадение и “Марица” спечели. Двата тима ще се срещнат отново в мач от Втора лига още в началото на шампионата, в края на месец юли.
Това бе втори двубой, в който “жълто-сините” не допускат поражение. В първата си контрола “Марица” завърши 1:1 срещу елитния “Верея”, като старозагорци изравниха чак в края на мача.
След края на мача мениджърът на пловдивчани Стоян Димитров коментира: “Доволен съм от подготовката до тук. До голяма степен сме наясно със основния състав. Имаме качествени нови попълнения и мисля, че ще се справим добре с участието си във втора лига. Резултатите в двете ни контроли ме радват, но те не са важни. По-важно е състоянието на момчетата и до колко са подготвени физически. До края на подготовката ще работим за сработване на отбора, тъй като разполагаме с много нови футболисти”.
“Марица”: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусеин, Атанас Ташолов, Алил Кардашев, Христо Янчев, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Димитър Юруков, Даниел Спасов, Венцислав Гюзелев.
“Марица” второто полувреме: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Христо Стамов, Атанас Пашалиев, Николай Колев, Борислав Караматев, Петър Чалъков, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев
В друга сутрешна контрола: Пирин – Струмска слава /Радомир/ 2:2