Завърши шампионатът във Втора лига, който през този сезон бе доста интересен. Интрига имаше както в челото, така и при изпадащите. В крайна сметка след последния кръг всичко се изясни. Етър се завърна в Първа лига, а Септември и Витоша (Бистрица) ще играят баражи. Изпадат Левски (Карлово), Банско, Спартак (Плевен) на Рангел Абушев и ЦСКА-София-2. Последният 30-и кръг бе много драматичен, като бяха отбелязани общо 34 гола. Най-много от тях паднаха на срещата Цраско село – Ботев Враца, където домакините победиха с 5:3.

Отборът на Оборище (Панагюрище), с куп пловдивчани в състава, се спаси, като в същия момент разби мечтата за директна промоция на Септември (София). Момчетата на Емил Велев-Кокала надделяха с 2:0 над играчите на Христо Арангелов, които при победа на стадион “Орчо Войвода” щяха да влязат в Първа лига.

В герой за панагюрци се превърна Герги Нетов. Завърналият се от Лудогорец 2 футболист отбеляза и двете попадения в мача. Първо се разписа в 42-ата минута, а след това удвои в 55-ата минута. Последните минути гостите пропуснаха и дузпа.

Така Оборище завърши сезона с 37 точки, като остана във Втора лига, докато столичани завършиха кампанията на втора позиция с 59 точки. Борис Галчев и компания ще играят срещу победителя от двойката Локомотив (Горна Оряховица) – Монтана за влизане в Първа лига.

Отборът на Левски (Карлово) победи ОФК Поморие с 1:0  в последения си мач във Втора професионална лига. Единственото попадение в срещата реализира Борис Бисеров. По този начин Поморие завършиха на седмо място с актив от 47 точки. Футболистите на Красимир Манолов финишираха на последна позиция със само 16 пункта и през следващия сезон ще се завърнат в Трета лига.  Така завършва доста странната авантюра на карловци във втория ни ешалон.

Доста интересно се развиха нещата около ЦСКА-София 2, който изпадна от Втора лига. Това стана факт, след като червените загубиха с 2:1 гостуването си на Витоша (Бистрица) и от догодина ще се подвизават в Трета лига, ако разбира се от клуба имат такова желание. Милчо Ангелов откри резултата в 28-ата минута, но с попадения на Георги Амзин и Отофе Пол през втората част бистричани осъществиха пълен обрат.

Със спечелените три точки домакините си осигуриха третото място в крайното класиране, което им гарантира бараж за Първа лига, който ще е срещу загубилия от двойката Нефтохимик – Славия.

Друг печеливш от тази ситуация се оказа Ботев (Гълъбово), който въпреки загубата си от Созопол оцеля, заради загубата на ЦСКА-София 2.