Пред малко публика тимът на “Сокол” (Марково) разби “Секирово” (Раковски) с 5:1 в домакинска среща от 28-ми кръг в “А” ОФГ – Пловдив, предаде репортер на PlovdivDerby.com. Двата тима изиграха интересен двубой, в който домакините доминираха и стигнаха до убедителната победа.

Срещата започна оспорвано, а гостите поведоха още в началото на мача – в 4-та минута. “Соколите” бързо изравниха. Главният съдия отсъди пресилена дузпа, която бе реализирана от Никола Николов. До края на първата част не бяха отбелязани други попадения, въпреки създадените положения.

През втората част домакините имаха предимство и реализираха 4 безотвентни гола. Тодор Денов направи 2:1 и зарадва собственика на “Сокол” Сталев, който наблюдаваше от трибуните. Ники Петров отбеляза за 3:1 в 63-та минута с бомбен удар, а в 72-та минута Ангел Семерджиев с много хубав прехвърлящ удар направи 4:1. Само три минути по-късно Гюнай Али оформи крайното 5:1.

Така след като в предишния кръг загубиха служебно поради неявяване, в съботния следобед “соколите” се поздравиха със изразителен успех. Въпреки загубата на лидера “Спортист” (Голям Чардак) в Белозем с 2:0, “Сокол” (Марково) остава на второто място с 58 точки, с две по-малко от “пожарникарите”, но тимът от Марково е с мач по-малко.

В следващия кръг “Сокол” гостува на “Вихър” (Строево), а “Секирово” приема “Металик” (Сопот)

Нечев, Т.Петров /Банев/, Иванов, Асенов, Драшков, Пудев, Н.Миленов /Тодоров/, Семерджиев, Николов /Али/,Рахов кап. /Н.Петров, Деков, /Божков/