Отборът на “Марица”-2 победи драматично “Тракиец” (Катуница) с 5:3 в мач от 20-ти кръг от първенството на “Б” ОФГ – запад. Двубоят на стадион “Марица” се игра в неделя, а пловдивчани успяха да обърнат от 0:3 и в крайна сметка да спечелят заслужено.

Двубоят започна лошо за маричани, които допуснаха два гола в началните минути. В 5-та и 8-та минута, след голове на Атанас Найденов, гостите имаха комфортна преднина от два гола. “Жълто-сините” създадоха няколко положения, но не успяха да ги реализират, а освен това получиха нов гол. Йордан Ганчев бе точен за гостите в 25-та минута. В 39-та минута Константин Велков намали резултата на 1:3 от дузпа. Малко по-късно самият Велков спаси дузпа изпълнена от Атанас Найденов и първото полувреме завърши при резултат 1:3.

През втората част домакините имаха интересни ситуации пред себе си, но чак в 80-та минута Димитър Шишков направи 2:3 давайки шанс в оставащите минути “Марица”-2 да стигне до нещо повече в този двубой. Само две минути по-късно Веселин Тосев изравни – 3:3. В 88-та минута отново Тосев бе точен и за пръв път в мача пловдивчани излязоха напред в резултата. Още в следващата атака Ирфан Юсеинов – Арфата опъна за пети път мрежата зад вратаря на гостите Антон Василев за карйното 5:3.

“Марица”-2 заема втора позиция в класирането с 51 точки с мач по-малко, а в следващия кръг пловдивчани приемат ФК “Лидер” – Ягодово. Двубоят е на 14-ти май от 18 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА-2: Константин Велков, Димитър Шишков, Иван Пастърмаджиев, Димитър Солаков, Веселин Димитров, Стефан Цветков, Шенол Шерифов, Атанас Атанасов, Ральо Ралев – капитан, Ирфан Юсеинов, Веселин Тосев (Запрян Янков, Димитър Сотиров, Емил Кръстанов, Павел Христов, Данчо Узунов)