Отборът на “Марица” надигра гостуващия тим на “Любимец” с 2:0 в мач от 30-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят игран на Гергьовден, на стадиона в квартал “Кършияка”, беше с ясно изразен фаворит. “Жълто-сините” доминираха през целия двибой, но пропуснаха много положения в този мач, като все пак стигнаха заслужено до успеха. Старши треньорът на пловдивчани Стоян Димитров не можеше да разчита на контузения Рангел Игнатов и на наказания за една среща Борислав Караматев, като сред резервите имаше трима юноши – Йордан Пейчинов, Юсуф Тарал и Костадин Пандев.

Гостите играха защитно и не показаха почти нищо интересно, като имаха едва 2-3 по-интересни положения в офанзивен план. Те бяха дошли с едва трима футболисти записани като резерви, но не направиха нито една смяна. Атракцията на терена беше 50 годишния играещ президент на тима на “Любимец” Атанас Сталев.

Още в първите минути на мача маричани изпуснаха три много изгодни ситуации. Първо празнуващия днес имен ден Георги Арабаджиев имаше шанс да отбележи, но стреля неточно. Само минута по-късно и Димитър Юруков нямаше шанс, като след негов удар и рикошет във вратаря на гостите топката се чукна в гредата. Опасно центриране пък не бе засечено от никой в жълто-син екип на метри от вратата. В 16-та минута Венцислав Гюзелев стреля над напречната греда. В 18-та минута гостите си отбелязаха куриозен автогол. Георги Гайдаров върна нескопосано към вратаря, който опита я догони, но се хлъзна и тя бавно се търкулна зад голлинията за 1:0. Малко по-късно Иван Гендов стреля неточно. Пак той се озова в чудесна позиция в 22-та минута след прекрасен пас на Димитър Юруков, но отблизо не успя да вкара. В 40-та минута гостите отправиха първия си удар към Илия Николов, но той бе твърде неточен. Две минути самият Атанас Сталев стреля нелошо в горния ляв ъгъл, от пряк свободен удар, но Николов показа класа и се справи.

И през втората част маричани имаха игрово превъзходство, но отново направиха куп пропуски пред вратата на снажния Емил Даракчиев. Още след подновяването на играта Иван Гендов пропусна да удвои. В 50-та минута Мирослав Пушкаров игра много добре с глава, но стражът на гостите успя да избие. Минути по-късно Гендов на два пъти пропусна да реализира. Все пак в 56-та минута Венцислав Гюзелев нахлу отдясно в наказателното поле и с хубав удар удвои. В 60-та минута Иван Гендов стреля силно, но Даракчиев отново изби. Две минути по-късно Николай Иванов от гостите опита да изненада Илия Николов с далечен шут, но опитния вратар на “Марица” се справи. До края на двубоя маричани изработиха още няколко изгодни за гол ситуации, но трети гол така и не бе отбелязан, докато гостите стигнаха само до едно меле в наказателното поле, завършило без удар.

Така “Марица” записа резонна победа срещу застрашения от изпадане тим на “Любимец”, но многото пропуски пред вратата на гостите притесниха феновете на пловдивчани. След победата маричани имат 69 точки в актива си и изостават на три зад лидера “Загорец”. Трети е ОФК “Карнобат” с 65. В междинния 31-ви кръг “Марица” гостува на “Раковски 2011”. Двубоят е в сряда, от 18 часа, на стадион “Г.С.Раковски” в квартал “Ген. Николаево” в Раковски. Идната събота, отново от 18 часа, “жълто-сините” приемат “Евроколеж”.

МАРИЦА – ЛЮБИМЕЦ 2:0

1:0 Георги Гайдаров – автогол 18’; 2:0 Венцислав Гюзелев 56’

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев (Димитър Хубинов), Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов – капитан, Венцислав Гюзелев, Христо Янчев, Георги Арабаджиев, Иван Гендов (Николай Павлов), Димитър Юруков (Георги Георгиев). Старши треньор: Стоян Димитров

ЛЮБИМЕЦ: Емил Даракчиев, Николай Николаев, Димитър Цонев, Георги Гайдаров (ЖК), Емил Асенов, Ивайло Тодоров, Николай Иванов, Атанас Сталев, Димитър Димитров, Марио Йовов, Димитър Байдаков (ЖК).