Ботев победи Берое с 2:0 в Битката за Тракия в последен мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Резултатът бе открит от домакините след груба грешка в защитата на Берое. В опит да стигне един грешен пас Асен Георгиев спря топката на тъчлинията, като по този начин я предостави на Фернандо Виана, който нахлу в наказателното поле и с премерен удар даде преднина на Ботев. В 24-ата минута Берое можеше да изравни, но далечен удар на Мартин Райнов бе спрян от гредата.

В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като капитанът Веселин Пенев получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. Само няколко минути по-късно още един играч на Берое бе изгонен. Карлос Охене си позволи да докосне с пръст лицето на съдията и той му посочи пътя към съблекалните.

Канарчетата също дадоха жертва в мача. Виктор Генев напусна терена през второто полувреме със съмнение за комоцио.

В продължението на мача Вияна отбеляза за 2:0.