Дълго поле победи 3:1 Тракия (Стамболийски) в мач от предпоследния кръг в първата шестица на “А” ОФГ. Двата състава изиграха здрав и интересен мач. Явор Михайлов даде преднина на гостите. Домакините успяха да обърнат в края на полувремето с два гола за 5 минути, като втория бе от перфектно изпълнен свободен удар. В началото на второто полувреме те стигнаха до трето попадение след рикошет при удар от далечна дистанция. Два пъти се разписа Георги Куртев, веднъж точен бе Ерик Смилянов.

Към момента Тракия (Стамболийски) е на 4-то място в класирането с 9 точки, а в последния кръг тима е домакин на осигурилия си среброто тим на Спартак (Болярци). Дълго поле измести от 3-то място днешния си съперник и вече има 10 точки. Отборът завършва с гостуване на Борислав в Първомай. При успех ще завърши трети, но ще трябва да играе бараж с победителя от втората шестица за брозовите медали.

11 май 2024 г., събота, 18:00 ч / XXVII кръг:
Дълго поле (Дълго поле) - Тракия 06 (Стамболийски)        3:1
Марица (Милево) - Борислав 2009 (Първомай)                4:0
11 май 2024 г., събота, 18:30 ч / XXVII кръг: