Спартак (Пд) постигна важна победа над Родопа в Смолян с 0:2. Това бе едно от последните по-сериозни препятствия за тима по пътя му към Втора лига.

Победата не дойде никак леко, като рефера учуди спартаклии с някои свои отсъждания, най-вече с отменения гол на Лазаров, но дори това не попречи на кючукпарижани да спечелят. Те спечелиха с голове късно през втората част на Димитър Балинов в 78-та и Георги Лазаров в 80-та минута.

След мача от клуба коментираха: “И от Хасково се видя, че засада на гола нямаше! Но и това, и “обещаното” не помогнаха!”

Спартак е лидер в класирането с 83 точки, пред Саяна с 81 и Несебър с 80. До края на сезона остават 5 кръга, като в следващия спартаклии ще домакинстват на Ботев II.

РОДОПА – СПАРТАК 0:2

• 0:1 Димитър Балинов 78′
  • 0:2 Георги Лазаров 80′
  • стадион “Септември”, гр. Смолян

2 май 2024 г., четвъртък, 18:00 ч / XXXIII кръг:
в Пловдив, ст."Локомотив":
Локомотив 1926 II (Пловдив) - Левски (Карлово)            7:1 (3:1)
Загорец (Нова Загора) - Димитровград 1947 (Дмгр)          0:1 (0:0)
Розова долина (Казанлък) - ФК Сливен (Сливен)             1:1 (1:0)
Карнобат (Карнобат) - Секирово (кв.Секирово, Раковски)    0:5 (0:1)
Атлетик (Куклен) - Гигант (Съединение)                    1:2 (0:0)
Ботев II (Пловдив) - Асеновец 2005 (Асеновград)           5:3 (2:1)
Родопа Смолян (Смолян) - Спартак 1947 (Пловдив)           0:2 (0:0)
Сокол (Марково) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)                   1:1 (0:1)
Несебър (Несебър) - Созопол (Созопол)                     5:0 (5:0)
Саяна (Хасково) - Берое II (Стара Загора)                 3:0 (3:0)
източникbulgarian-football.com
Може да бъде изображение с текст, който гласи 'СТАРТОВ СЪСТАВ ФК РОДОПА СМОЛЯН us ПФК СПАРТАК K. Милушев А. Стойчев Д. Пройчев В. Айтов C. Мехмедов K. Милее Ц. Петров П. Цончев Г. .Лазаров В. Гюзелев 18:00 СТАДИОН "СЕПТЕМВРИ", ГР. СМОЛЯН M. Радев'