Дубълът на Ботев Пловдив записа поредна загуба във Втора лига. Този път в състава на пловдивчани нямаше нито един чужденец, като това се отнасяше и за гостите от Лудогорец II. Зелените надвиха канарчетата с 0:2 с попадения през второто полувреме.
Гостите реализираха двата гола след почивката. В 67-ата минута “зелените” откриха резултата, след като удар от далечна дистанция затрудни Стефан Смъркалев и топката мина между краката на родения през 2007 година вратар.

В 76-ата минута, след атака отляво, Смъркалев отрази първия удар към вратата си, но при добавката разградчани удвоиха аванса си. В заключителните секунди удар на Мирослав Георгиев с глава мина на сантиметри от гредата.

Владислав Найденов два пъти прати топката в мрежата. След първото попадение Росен Иванов имаше добра възможност да удвои, но се засуети и не успя да нанесе точен удар. След втория гол изгодна ситуация по подобен начин пропусна и Хюсеин Кельовлуев.

С днешното поражение шансовете за оцеляване на втория отбор на “канарчетата” изглеждат по-скоро теоритични. В следващия кръг “жълто-черните” гостуват в Добрич, а в оставащите кръгове до края се изправят срещу водещите отбори в таблицата – Крумовград, Етър и Монтана.

Загубата остави Ботев II на последното място в групата 4 кръга преди края на шампионата. Ботев има 28 точки, а спасителното 14-о място е на цели 6 пункта.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) II  – ЛУДОГОРЕЦ II  0:2

• 0:1 Владислав Найденов (68)
  • 0:2 Владислав Найденов (75)

Ботев (Пловдив) II: Стефан Смъркалев, Борислав Георгиев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Балинов, Лъчезар Балтанов, Мартин Ситев, Димитър Папазов, Станислав Петков, Добромир Павлов, Константин Павлов

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев, Йоан Йорданов