„Марица“ загуби гостуването си на „Спортист“ (Своге) с 2:0. Срещата бе от 30 кръг във Втора лига. Две грешки доведоха до попаденията за домакините през първата част, а пловдивчани не съумяха да отбележат, въпреки шансовете си.

Веселин Марчев отправи първия точен удар в срещата, но вратарят на домакините Мартин Величков се справи. В 14-та минута, след грешка на Соломон Джеймс, домакините от Своге поведоха в резултата. Георги Николов се възползва от подарък в наказателното поле. Хубав удар на Симеон Вешев мина встрани от вратата малко по-късно. В 29-та минута Веселин Марчев напредна с топката и стреля, но топката профуча покрай гредата. В 37-та минута бе отсъдена дузпа за нарушение на Йордан Пейчинов срещу противников състезател, а Илия Русенов бе точен и удвои резултата в полза на „Спортист“. В 43-та минута страхотна контра на „Марица“ бе завършена от Валери Домовчийски, но вратарят Величков спаси. Домакините стигнаха до още две опасни центрирания, но наглед равностойното полувреме им донесе солидна преднина след грешките в отбраната на пловдивчани.

Втората  част започна с натиск на маричани. В 49-та минута съдията подмина игра с ръка в наказателното поле на домакините. Малко по-късно Веселин Марчев стреля неточно с глава, а педя не достигна на Станислав Маламов да засече във вратата опит за изстрел на Валери Домовчийски. Домакините отговориха с добра контра, при която Илия Николов отрази удар на Георги Николов. Опасна триходова комбинация отдясно не доведе до изстрел, а удар с глава на Симеон Вешев премина встрани от целта. В 75-та минута удар с глава на Павлин Чиликов премина над напречната греда. Четири минути по-късно Станислав Маламов изпълни свободен удар, но стражът на домакините улови. Той спаси и удар със задна ножица на Веселин Марчев в 89-та минута. В добавеното време удар на Георги Трифонов срещна гредата. Така пловдивчани не успяха да превземат вратата на своя противник през втората част и загубиха двубоя.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга „Марица“ заема 6-то място с 44 точки. В следващия кръг „жълто-сините“ са домакини на „Беласица“. Срещата е в петък, 19 май, от 14:30 часа на стадион „Марица“ в Пловдив.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Христиан Димитров (Ифеани Дейвид), Радослав Апостолов (Милен Танчев), Симеон Вешев (Георги Трифонов), Олджай Алиев (Станислав Маламов), Валери Домовчийски – капитан (Петър Атанасов), Веселин Марчев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Газиев, Стефан Попов, Илиян Йорданов. Треньор: Николай Димитров

СПОРТИСТ (Своге): Мартин Величков, Мирослав Пушкаров, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев, Богдан Костов, Симеон Чатов, Владимир Семерджиев – капитан, Аюб Тазури (Йоан Маринов), Георги Николов (Борис Димитров), Илия Русинов, Александър Бастунов. РЕЗЕРВИ: Стефано Кунчев, Виктор Стойков, Владимир Сиромахов, Димитър Петров, Петър Вуцов, Слав Петков, Филип Ангелов. Треньор: Петър Колев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Симеон Вешев (М), Павлин Чиликов, Илия Русинов (Сп)

Съдийски състав: ГС: Любослав Любомиров, АС1: Николай Попниколов, АС2: Иван Иванов, 4-ТИ: Мариян Гребенчарски, СН: Антон Терзиев