Вратарят на Локомотив Пловдив Динко Хоркаш е със счупен пръст след двубоя с Левски, който черно-белите спечелиха с 1:0. Хърватският страж, който спаси куп положения, бе заменен принудително в 74-ата минута от Илко Пиргов.

Хоркаш пострада още през първото полувреме след сблъсък с Уелтон, но стисна зъби и продължи. Болката обаче се е усилила и вратарят се строполи на терена четвърт час преди края на мача. Прегледът е показал счупено кутре.

Във втори пореден двубой Динко Хоркаш е сменен принудително заради контузия. Той получи травма и в двубоя със Славия (1:1) в “Овча купел“, като отново Илко Пиргов доизкара срещата под рамката.

Днес ще стане ясно колко точно ще отсъства върватският страж, информира “Тема спорт”. Локомотив Пловдив започва плейофите с гостуване на Лудогорец в понеделник (15 май).