Гигант (Съединение) загуби с 2:0 в Нова Загора от Загорец. Двубоят е от 31-ия кръг на Югоизточната Трета лига. По няколко основни състезателите липсваха от двата отбора. Пламен Иванов осигури успеха, а гостите завършиха с девет футболисти. Течеше 4-ата минута, когато след пас на Станислав Митов, Иванов избяга от засадата, излезе сам срещу вратаря, излъга го и откри резултата.

120 секунди преди края, Иван Бакалски спря с нарушение Иванов, а рефера му вдигна червен картон и отсъди дузпа, която голмайстора вкара. В 53-ата минута състава на Гигант намаля още, защото Свилен Щерев получи втори жълт и червен картон.

Наставникът на Гигант(Съединение) Георги Мечечиев беше бесен от съдийството в днешния мач със Загорец в Нова Загора. Срещата завърши 2 на 0 за домакините.

“Не бях виждал такава брутална сеч. Червени картони, несъществуваща дузпа, чудо направо. Какво да кажа. Възмутени сме. Мога да обещая, че отборът който ни прати съдията Шевкед  да свири днес, ще го посрещнем подобаващо в Съединение. Това го гарантирам.” – коментира Мечечиев емоционално за Кота спорт.