Ботев Пловдив отстъпи с 1:2 при гостуването си на ЦСКА 1948. Жълто-черните инкасираха попадение още в 16-тата секундата на мача, когато бранителите на пловдивчани така се наредиха в линия, че покриха огромен диагонал, от което се възполозва Светослав Диков, който елиминира и съпротивата на Ханчич, и на празна врата реализира. Неприятно впечатление направи, че намиращия се най-близо до ситуацията Пунчец реши да спре на едно място и да гледа, вместо да се опита да притича към голлинията и поне да пробва да пресече головия удар на играча на ЦСКА 1948.

В 17-ата минута Диков се отскубна за втори път от пловдивската защита, но този път подаде на Русев. Крилото стреля по диагонал, но се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.

В следващата атака Изстрел на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле бе отразен с мъка от Хидайет Ханкич. От произлезлия ъглов удар Диков засече с глава центрирането, но намери напречната греда над Хидайет Ханкич. При добавката Чочев бе своевременно блокиран.

Три минуит преди края на полувремето Елитон с глава отклони центриране от десния фланг, но около метър го раздели от попадение за 2:0.

“Червените” удвоиха своя аванс точно преди почивката. Стив Фуртадо получи топката на по-необичайна позиция в центъра и намери Русев на границата на пеналта. Крилото стреля, но Ханкич спаси – при добавката Карагарен прати топката във вратата – 2:0.

Чак след 1 час игра Ботев Пд създаде първото си положение за гол в мача. Антоан Бароан се завъртя и излъга Елитон, след което стреля опасно. Нападателят обаче прати топката в центъра на вратата, където бе Даниел Наумов.

Десетина минути след това Сидклей парира удар отблизо на влезлия от пейката Траоре.

В продължението на срещата Траоре с хубав удар вкара почетно попадение за канарчетата, като секунди преди това домакините пропуснаха да направят резултата 3:0 след невероятен пропуск. В последните секунди Ботев имаше шанс да стигне до изравняване, но не успяха да заръшат добра атака организирана от Траоре.

След инкасираното поражение канарчетата остават на десетото място, но Берое е вече само на 3 пункта. ЦСКА 1948 пък се утвърди на третото място и продължава да се бори за историческо завоюване на медали в шампионата.