Левски (Карлово) победи убедително с 4:1 закъсалия тим на Борислав (Първомай). Срещата от поредния кръг в ЮИ Трета лига се игра в събота на стадион “Васил Левски” в Карлово. Домакините доминираха и стигнаха до заслужен успех, предаде репортер на PlovdivDerby.com.

В 6-та минута Запрян Запрянов се разписа директно от фаул и откри. В 20-та Ерай Карадайъ направи 2:0 след хубава атака и удар от границата на наказателното поле.

В 36-та минута, след удар от около 10 метра, Запрян Запрянов оформи класическото 3:0 със своя втори гол в мача. В 48-та минута Георги Георгиев направи 4:0. В последната минута първомайци стигнаха до почетно попадение след пробив и центриране на Борислав Дончев и удар с глава на Мирослав Илиев.

Левски (Карлово) е 15-ти с 28 точки, докато Борислав (Първомай) под чертата – предпоследен с 19.
8 април 2023 г., събота, 17:00 ч / XXVIII кръг:
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Спартак 1947 (Пловдив)            2:0 (0:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Родопа Смолян (Смолян)       0:0
Левски (Карлово) - Борислав 2009 (Първомай)               4:1 (3:0)
Берое II (Стара Загора) - Локомотив 1926 II (Пловдив)     2:2 (1:2)
Димитровград 1947 (Димитровград) - Атлетик (Куклен)       2:0 (1:0)
Гигант (Съединение) - Верея (Стара Загора)                6:1 (3:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Розова долина (Казанлък)       0:2 (0:1)
Несебър (Несебър) - Загорец (Нова Загора)                 2:3 (1:0)
Сокол (Марково) - ФК Сливен (Сливен)                      0:1 (0:1)