“Марица” завърши наравно 1:1 при гостуването си на “Созопол” в среща от 22 кръг от шампионата във Втора лига. Двата тима изиграха инетресен мач, като голови положения не липсваха. “Жълто-сините” могат да съжаляват, че не спечелиха срещата, след като водеха през по-голямата част от игровото време и можеха да отбележат още попадения.

Срещата започна отлично за пловдивчани и те поведоха още в 6-та минута след хубава атака. Симеон Вешев центрира чудесно и Валери Домовчийски реализира за 0:1. Играчите на “Марица” можеха да натрупат солиден голов аванс, но Симеон Вешев не успя да продолее вратаря на домакините, а по-късно и Милен Танчев не успя да отбележи. Мариян Димитров изравни в 65-та минута с удар в близкия ъгъл, а до края на мача двата състава имаха голови положения, но резултатът остана непроменен.

След равенството “Марица” заема 10-то място с 29 точки. Възпитаниците на треньора Николай Димитров са домакини на “Янтра” (Габрово) в следващия кръг. Срещата е на 18 март, събота, от 15:30 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Валери Домовчийски-©, Георги Трифонов (Айкут Янъков), Милен Танчев (Ифеани Дейвид), Петър Атанасов (Станислав Маламов), Радослав Апостолов, Симеон Вешев (Веселин Марчев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Олджай Алиев, Илиян Йорданов, Йордан Пейчинов, Христиан Димитров. Треньор: Николай Димитров

СОЗОПОЛ: Петър Рахнев, Мариян Димитров, Лионел Самба, Петър Генчев, Димитър Жеков, Милен Гамаков (Даниел Иванов), Гийом Тири (Георги Господинов), Галин Димов-© (Димитър Законов), Йохан Н’зи, Емануил Манев, Джоб Окпаначи (Борислав Трендафилов). РЕЗЕРВИ: Росен Андонов, Даниел Андреев, Даниел Иванов, Даниел Димитров, Диян Молдованов. Треньор: Маргарит Димов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мартин Газиев, Веселин Марчев, Радослав Апостолов (М); Галин Димов, Мариян Димитров (С)

Съдийски назначения: ГС: Валентин Железов (Бургас), АС1: Станимир Илков, АС2: Мирослав Желев, 4-ТИ: Светослав Лазаров, СН: Радослав Станев