Спартак (Пд) загуби визитата си на Черноморец в мач от XXII кръг на Трета лига – Югоизток и записа трети мач без победа през пролетта. На изтърбушения стадион в Долно Езерово Черноморец поведе в последната минута на първото полувреме. Стоян Кижев центрира великолепно пред вратарското поле, където Аризио Коща засече неспасяемо с глава за 1:0. Спартак изравни 60 секунди след началото на втората част.

Изритана напред топка изведе Георги Лазаров сам срещу вратаря, а футболистът на гостите не сгреши за 1:1. “Акулите” можеха да възстановят аванса си в 66-ата минута. Удар от въздуха на Венцислав Славов обаче срещна лявата греда. Пловдивчани не издържаха и в 4-ата минута на даденото продължение допуснаха гол. Центриране в наказателното поле стигна до Христо Георгиев, който с прецизен шут по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.

И от двата отбора изразиха негодувание от поведението на съперника. От Спартак обвиниха съдиите за тенденциозност и съперника си за враждебност. Домакините изразиха недоволство от бавенето на играта и лежане по терена от страна на гостите.

3 март 2023 г., петък, 14:30 ч / XXII кръг:
Несебър (Несебър) - Борислав 2009 (Първомай)              3:3 (2:1)
4 март 2023 г., събота, 15:00 ч / XXII кръг:
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Берое II (Стара Загора)           2:1 (1:0)
Димитровград 1947 (Димитровград) - Левски (Карлово)       4:0
Гигант (Съединение) - Асеновец 2005 (Асеновград)          3:1 (1:1)
Черноморец 1919 (Бургас) - Спартак 1947 (Пловдив)         2:1 (1:0)
Саяна (Хасково) - Родопа Смолян (Смолян)                  4:0 (4:0)